صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

آمار فوتی آنفلوآنزا توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود/ مشکل حادی در همدان نداریم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه آمار فوتی‌های ناشی از بیماری آنفلوآنزا ‌توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد گفت: مشکل حادی در همدان نداریم.

به گزارش پایگاه خبری وب دا در همدان، با انتشار اخباری مبنی بر اینکه به دلیل پر شدن ظرفیت مرکز آموزشی درمانی سینا، بیماران تنفسی و مبتلا به آنفلوآنزا  از این مرکز به مرکز آموزشی درمانی بعثت منتقل می‌شوند به سراغ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان رفتیم تا توضیحات وی را بشنویم.

دکتر منوچهر کرمی در این خصوص با بیان اینکه انتقال برخی از بیماران به مرکز آموزشی درمانی بعثت برنامه‌ریزی شده بوده و زیر نظر معاون درمان دانشگاه انجام شده است گفت: دیروز در بین مراجعات صورت گرفته دو مورد تشخیص اولیه آنفلوآنزا را داشتیم.

وی افزود: براساس ابلاغ معاون وزیر بهداشت به خاطر اعلام آمار عجیب و غریب ابتلا به این بیماری و یا فوتی ناشی از آن در برخی رسانه‌ها بدون توجه به بازه زمانی آن، آمارها از این پس توسط وزارت بهداشت اعلام خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ما در استان موارد مرگ ناشی از ابتلا به این بیماری را کتمان نکرده‌ایم و اگر آمار ارائه نمی‌شود به این خاطر است که منتظر آزمایش‌های تخصصی هستیم تا به طور قطعی اظهار نظر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: موارد فوتی در استان همدان بعد از بررسی‌ها و انجام آزمایش‌ها به وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد همانطور که دیگر استان‌ها نیز باید این کار را انجام دهند تا وزارت بهداشت در مجموع آمار را ارائه دهد.

وی تصریح کرد: سهم موارد مرگ در استان همدان به هیچ وجه سهم بزرگی از موارد کشوری نبوده است و اکثریت موارد که محدود بوده به دلیل بیماری زمینه‌ای و نه ابتلای صرف به ویروس آنفلوآنزا رخ داده است.

دکتر کرمی تاکید کرد: به هیچ وجه در استان همدان وضعیت عجیب و غریب و متفاوتی از مرگ آنفلوآنزا را نداشته‌ایم. 

منبع: فارس


١٧:٣٧ - دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٠١٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: