صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:
  هیچ یک از شهرستان‌های استان همدان در وضعیت قرمز قرار ندارند / روند ابتلا رو به افزایش است
 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هیچ یک از شهرستان‌های استان همدان در وضعیت قرمز ابتلا به کرونا قرار ندارند اما متأسفانه در روزهای اخیر روند ابتلا موج افزایشی پیدا کرده است.

دکتر منوچهر کرمی در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در همدان، با اشاره به ابتلای قطعی 3هزار و 982 مورد در استان به بیماری کووید19 اظهار داشت: تعداد مرگ و میر در بین مبتلایان به 521 مورد رسیده و تا پایان روز 25 شهریور ماه 449 بیمار با تشخیص بالینی در بیمارستان‌های سراسر استان بستری شده‌اند که متأسفانه این آمار بیانگر تداوم روند افزایش ابتلا در استان همدان است.

وی ضمن درخواست از هم‌استانی ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش ترددهای غیر ضرور به محل‌ تجمعات عنوان کرد: افراد با تست منفی در صورتی که دارای علامت هستند فرد ناقل و مثبت محسوب می‌شوند که اصطلاحا به این دسته از افراد "منفی کاذب"گفته می‌شود و ملاک تشخیص قطعی در این افراد، تشخیص بالینی پزشک خواهد بود بنابراین باید قرنطینه خانگی و استفاده مداوم از ماسک را به مدت 2 تا 3 هفته رعایت بکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه به آمار مبتلایان به تفکیک شهرستان‌ها اشاره و تصریح کرد: در هر یک از شهرستان‌های  اسدآباد 109، بهار 281، تویسرکان 192، رزن و درگزین 159، فامنین 53، کبودراهنگ 245، ملایر 683، نهاوند 413 و همدان هزار  و 648 مورد ابتلای قطعی به ثبت رسیده است.

وی همچنین بیان کرد: با وجود روند افزایشی در استان همدان، خوشبختانه هیچ‌یک از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز نیستند، 3 شهرستان نهاوند، تویسرکان و رزن دارای وضعیت نارنجی هستند که قطعا با همدلی مردم این شهرستان‌ها و سراسر استان جلوی موج اپیدمی را با رعایت نکات بهداشتی خواهیم گرفت. /ب

 

 
١٠٦٨٤١        چهارشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٩       ١٣:٤٠ 472
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: