صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان:
  هم‌گرایی مدیران واحدهای نظارتی افزایش یابد
 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رشید حیدری‌مقدم در جلسه اعضای هسته گزینش دانشگاه که به مناسبت سالروز تشکیل‌ این نهاد به فرمان امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تبریک این مناسبت به شاغلین هسته گزینش دانشگاه اظهار کرد: کار گزینش، حساس و گاهی طاقت‌فرساست از این رو جا دارد از فعالین این حوزه در دانشگاه علوم پزشکی همدان قدردانی کنم که با همه حساسیت‌ها و شرایط سخت کار با دل و جان در این عرصه خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اگر کار گزینش بدون پشتوانه و چارچوب معنوی باشد برای شاغلین این حوزه سخت و طاقت‌فرسا خواهد شد عنوان کرد: در کار گزینش باید آبرو و شأن افراد مد نظر قرار گیرد و این امر بر حساسیت‌های این شغل می‌افزاید چرا که در این حوزه تنها انجام کار فنی و تکنیکال مد نظر نیست و باید درک شرایط و شأن افراد نیز مورد توجه باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: خوشبختانه تاکنون در دانشگاه در حوزه گزینش برخورد چکشی نداشته‌ایم و فضای حاکم بر مجموعه‌های نظارتی دانشگاه، معقول و قانونمند است و اعتمادی دو سویه بین این مجموعه‌ها و کارکنان و دانشجویان در جریان است.

وی با بیان اینکه به ‌نظر می‌رسد در دو موضوع مهم باید اقدامات جدی‌تری در هسته گزینش انجام شود، گفت: یکی از خلأهای موجود در روال کار این است که مدیران دیگر واحدهای دانشگاه حساسیت و مداخله کمتری در مدیریت اخلاق و پوشش حرفه‌ای کارکنان دارند به همین علت عمدتاً بار کار بر دوش هسته گزینش می‌افتد در حالی که باید مسئولیت‌پذیری و مشارکت مدیران در این امر تقویت شود و پیش از ورود گزینش، اقدامات اصلاحی صورت گیرد.

دکتر حیدری‌مقدم افزود: موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد هم‌گرایی مدیران واحد‌های نظارتی است که در این راستا لازم است جلساتی به صورت ماهیانه یا فصلی بین مدیران و کارشناسان هسته گزینش، حراست، اداره تخلفات، بازرسی و امور حقوقی دانشگاه برگزار شود تا مسیر کارها کوتاه شود، موازی کاری انجام نشود و از طرفی تصمیمات مشترک اتخاذ گردد.

وی ضمن تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر بر همه ما وظیفه‌ است و باید مدنظر قرار گیرد خاطرنشان کرد: شرایط این کار باید به نحوی فراهم شود که موجبات دلسردی افراد از سیستم نشود و فراری شدن از مجموعه را به دنبال نداشته باشد.

**سال پرکار کارکنان هسته گزینش 

رئیس هسته گزینش دانشگاه نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه، به پذیرش‌هایی که در ایام شیوع کرونا در دانشگاه صورت گرفته است، اشاره و اظهار کرد: امسال با جذب نیروهای جدید سال پرکاری را در گزینش پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه برای به تعویق نیفتادن امور، مراحل گزینش را همزمان با اشتغال افراد انجام دادیم.

دکتر سید جواد موسوی بهار با بیان اینکه بخش زیادی از کارهایی که به گزینش دانشگاه ارجاع می‌شود مربوط به مدیران مستقیم واحدهاست عنوان کرد: چنانچه تکلیف مدیران در این موارد به آنها ابلاغ شود حجم کاری کارکنان هسته گزینش نیز متناسب‌تر خواهد شد. /ب

 
١٠٩٨٧٤        سه شنبه ٢٣ دی ١٣٩٩       ١٣:٢٠ 558
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: