صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   مدير سلامت محيط و كار معاونت بهداشتي علوم پزشكي همدان
  قرنطینه هوشمند با استفاده از اپلیکیشن ماسک
 

به گزارش پایگاه خبری وب‎‌دا در همدان، دکتر لیدا رفعتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با اجرای این سیستم از ورود افراد مبتلا به ناوگان حمل و نقل عمومی و اماکن پرتردد ممانعت خواهد شد و زنجیره انتقال بیماری محدودتر می‌شود. 

وی افزود: در راستای اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر قرنطینه هوشمند مبتلایان به بیماری کووید19، امکان جدیدی در نرم افزار "ماسک" به وجود آمده که از ورود مبتلایان کرونا که در حال گذران دوران قرنطینه هستند به ناوگان حمل و نقل عمومی و مراکز پر تردد جلوگیری شود. 

مدير سلامت محيط و كار معاونت بهداشتي علوم پزشكي همدان تشریح کرد: بازرسین یا انتظامات هر مجموعه می‌توانند با وارد کردن کدملی افراد در نرم افزار ماسک از قرنطینه بودن افراد مبتلا یا پایان یافتن دوران قرنطینه آنها کسب اطلاع نموده و اجازه ورود آنها را در صورت پایان یافتن دوران قرنطینه صادر کنند و چنانچه همچنان در دوران قرنطینه به سر ببرند می‌توانند از ورود فرد به محل جلوگیری کنند. 

وی بیان کرد: با این روش می‌توان زنجیره انتقال کرونا را تا حد بسیاری کاهش داد البته این نافی مسئولیت اجتماعی افراد نیست و هر یک از ما باید برای حفظ سلامت خود و خانواده‌هایمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک اقدام کنیم. /ب 

 

 
١٠٩٩٢٩        پنج شنبه ٢٥ دی ١٣٩٩       ١٢:٤٥ 190
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: