صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
   مدیر گروه توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه:
  مردم برای انجام تست کرونا به نزدیکترین مرکزسلامت در منطقه زندگی خود مراجعه کنند / از ازدحام در مرکز سلامت دیباج اجتناب کنید
 

مدیر گروه توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه با اشاره به ازدحام مراجعات مردمی در مرکز سلامت دیباج گفت: انجام آزمایش کرونا در همه مراکز سلامت انجام می‌شود و ازدحام در یک مرکز فقط خطر ابتلا را برای مراجعین افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر مرضیه ارجمندیان در گفتگو با خبرنگار وب‌دا در همدان با اشاره به افزایش حجم مراجعات مردمی جهت انجام آزمایش کرونا اظهار کرد: متأسفانه بعد از تعطیلات نوروز حجم مراجعات برای انجام تست پی.سی.آر و رپیدتست با افزایش قابل توجهی مواجه شده است.

وی با بیان اینکه تنها در روز گذشته بیش از ۳۰۰ نفر ، مراجعه به مرکز سلامت دیباج به ثبت رسیده است عنوان کرد: متأسفانه نتایج حدود 70 درصد آزمایشاتی که در این مرکز انجام می‌شود مثبت بوده که در این ازدحام مراجعات می‌تواند زمینه ابتلای سایر افراد مراجعه کننده به مراکز را فراهم کند بنابراین از شهروندان همدانی تقاضا داریم تا حد امکان از تمرکز در یک مرکز اجتناب کنند و برای انجام آزمایشات مربوطه به نزدیکترین مرکز خدمات جامع سلامت در منطقه زندگی خود مراجعه کنند.

مدیر گروه توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه ادامه داد: علاوه بر مراکز سلامت در هر منطقه، مراکز منتخب دیگر نیز می‌توانند در کاهش تراکم جمعیتی مراجعه‌کنندگان مؤثر باشند بر این اساس مردم و همشهریان محترم می‌توانند به هر یک از مراکز سلامت امام حسین(ع)، شهرک مدنی، شهرک مدرس، ولیعصر نیز مراجعه نمایند.

وی همچنین یادآور شد: انجام تست پی.سی.آر و رپید تست برای همه کسانی که دارای علائم هستند الزامی نیست و مراقبت‌های اولیه، درمان سرپایی و اجتناب از حضور در اجتماعات پر ریسک تأثیر بیشتری در ممانعت از روند ابتلای افراد دارد.

 
١١١٨٣٤        1400/01/17       ١٢:٤٠ 256
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: