صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
   
  تشریح عملکرد واحد علمی پژوهشی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان
 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مطهره معصومی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: واحد علمی احمدی روشن در مهرماه ۱۳۹۹ با هدف کمک به حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه ‌های نسل سوم و خارج کردن فعالیت های علمی از مقاله محوری و همچنین استفاده از توانایی و استعداد دانشجوهای تازه وارد و با انگیزه، شروع به فعالیت کرد. 
وی تشریح کرد: واحد علمی برای تحقق اهداف خود اقدام به تشکیل هسته های تخصصی کرده تا ضمن هدفمند کردن فعالیت های علمی (طرح های تحقیقاتی و فناوری، کسب و کاری و ثبت اختراع و ...) بستری مناسب برای آموزش و یادگیری، ارتباط بین دانشجوهای تازه وارد و افراد با تجربه و تشکیل تیم‌های علمی فراهم آورد.
مسئول واحد علمی پژوهشی شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: هر هسته از اساتید و افراد توانمندی تشکیل شده که در راستای هدف هسته اقدام به تشکیل تیم‌های علمی می‌کنند، آموزش اصول انجام فعالیت های علمی نیز در هسته ها بر اساس نیاز هر یک از تیم‌ها ارائه می‌شود تا دانشجوها در یک پروژه‌ واقعی نحوه‌ انجام کار را یاد گرفته و تجربه‌ لازم را کسب کنند.
وی با اشاره به اینکه واحد علمی احمدی روشن در آغاز فعالیت خود با توجه به اهمیت رفع مشکلات فعلی جامعه و همچنین اهمیت پیشرفت و ارتقاء علمی، در دو حیطه فعالیت خود را آغاز کرد گفت: ثبت واحد علمی به عنوان نهاد ترویجی فناوری نانو و تشکیل هسته‌‌ای تخصصی با هدف شناسایی و برطرف کردن مسائل اثرگذار بر کاهش جمعیت و مشکلات حوزه‌ی ناباروری در کشور و به ویژه در شهر همدان که در هر دو حیطه موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ است از جمله کسب رتبه‌ی اول در رویداد پیشگام توسط این هسته صورت گرفت. 
معصومی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مجموعه واحد علمی، هسته‌ی تخصصی کاربرد فناوری نانو در سلامت و درمان نیز تشکیل شده و چند پروژه در دست اجرا دارد، همچنین هسته‌های سلامت دیجیتال و دندانپزشکی پیشگیرانه در حال راه اندازی و عضوگیری هستند.
وی با بیان اینکه به یاری خداوند در آینده برای تشکیل هسته‌ مطالعات اپیدمیولوژیک استانی و هسته طب سنتی و ایرانی نیز برنامه‌ریزی خواهد شد عنوان کرد: مفتخریم که در مجموعه احمدی روشن دوستان زیادی نیز از دانشگاه هایی غیر از علوم پزشکی همدان داریم که با ما همکاری می‌کنند، در این خصوص از همه‌ افراد علاقه‌مند به همکاری با مجموعه‌ دعوت میکنیم از طریق آدرس کانال تلگرامی واحد علمی احمدی روشن @Daneshju_bash با ما در ارتباط باشند و به امیدواریم در راستای تحقق اهداف هسته‌های تخصصی مجموعه گام‌های موثری با کمک هم برداریم.
مسئول واحد علمی پژوهشی شهید احمدی روشن بیان کرد: به طور کلی چشم انداز واحد علمی احمدی روشن فراهم کردن بستری مناسب جهت تشکیل تیم‌های پژوهشی و فناور برای پیشبرد پروژه‌های مختلف در هسته‌های تخصصی و همچنین کارآفرینی از طریق راه اندازی استارتاپ های سلامت در این هسته‌ها می‌باشد.
وی افزود: امید است این مجموعه بتواند نقشی موثر در تحقق دانشگاه نسل سوم، رفع نیازهای جامعه به خصوص استان همدان و ارتقاء علمی کشور در حوزه‌ی سلامت و درمان ایفا نماید. 
 
 
١١١٨٣٩        1400/01/18       ٠٨:٣٥ 63
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: