صفحه اصلی > اخبار سايت 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
   
  تسريع در اجراي نسخه نويسي الكترونيك به نفع نظام سلامت است
 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رشيد حيدري‌مقدم اظهار داشت: نسخه نويسي الكترونيك يك تحول و خدمت ماندگار در حوزه سلامت براي مردم است و كمك بسياري در ساماندهي وضعيت سلامت مردم خواهد داشت.

وي اعلام كرد: همدان در اين زمينه قدم هاي چشمگيري برداشته اما لازم است كه كار با سرعت بيشتري پيش رود.

ریيس دانشگاه  با اشاره به ضرورت فراهم كردن زيرساخت هاي لازم در اجراي طرح نسخ الكترونيك يادآورشد: مشكلات و چالش در تهيه و فراهم آوردن امكانات سخت افزاري بايد رفع شود و اعتبار مورد نياز براي اجرايي شدن اين طرح فراهم است.

دکتر حيدري مقدم عنوان كرد: با اجراي نسخه نويسي الكترونيكي فرد هنگام مراجعه به مراكز درماني و مطب‌ها ديگر نيازي به همراه داشتن دفترچه درماني ندارد بلكه منشي پزشك با وارد كردن كُدملي بيمار اطلاعات هويتي، بيمه و پرونده سلامت را در ليست مراجعان پزشك قرار مي‌دهد.

وي اظهار داشت: پزشك پس از انطباق اطلاعات بيمار با مشخصات درج شده در سامانه و گرفتن شرح حال و معاينه بيمار بر حسب ضرورت براي بيمار آزمايش، تصوير برداري و يا دارو را در سامانه به صورت الكترونيكي درخواست مي‌كند.

دکتر حيدري مقدم ادامه داد: پزشك كد پنج رقمي رهگيري را به بيمار تحويل مي دهد و فرد بيمه شده داروي تجويزي را با ارائه كد رهگيري و كد ملي خود از داروخانه يا درمراكز پاراكلينيك خدمت مورد نظر دريافت مي‌كنند.

ریيس دانشگاه يادآور شد: با ارائه اين كُد به هر مركز طرف قرارداد با بيمه در هر نقطه از كشور مي توان داروي تجويز شده يا آزمايش و تصويربرداري درخواستي پزشك را دريافت كرد.

دکتر حيدري مقدم ادامه داد: همكاران بيمه سلامت استان تلاش زيادي در استقرار نسخه نويسي الكترونيكي در استان داشته اند كه منجر به ارتقاي رتبه استان در طرح نسخ الكترونيك شده است و از اين بابت قدردان زحمات آنها هستيم.

طبق آخرين آمار 150 پزشك عمومي، 162 متخصص و فوق تخصص، 35 دندان پزشك، 181 داروخانه، 52 آزمايشگاه، 40 مركز توانبخشي، 23 پرتوپزشكي، 25 درمانگاه خصوصي و خيريه، 9 درمانگاه خصوصي و 19 بيمارستان طرف قرارداد با اداره كل بيمه سلامت هستند.

 
١١١٨٧١        1400/01/19       ١٠:١٠ 266
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: