صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

در نخستین جلسه ستاد برگزاری مراسم اربعین مطرح شد

همدان، رتبه اول خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی

نخستین جلسه ستاد برگزاری مراسم اربعین سال جاری توسط گروه مدیریت بحران و بلایا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان همدان، معاون فنی معاونت بهداشتی در این جلسه گفت: در اربعین حسینی حجم تردد از استان همدان زیاد است و البته باید سعی کنیم با ارائه خدمات به زائرانی که از استان همدان عبور می کنند به استان‌های کرمانشاه و ایلام هم در صورت نیاز نیرو اعزام شود.

دکتر عطایی ادامه داد: استان همدان 28 موکب دارای شناسنامه دارد و وظیفه تمام همکاران به ویژه گروه‌های بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها این است که نظارت دائم به عملکرد بهداشتی این موکب‌ها داشته و آموزش‌های بهداشتی لازم برای اعضا از طرف واحد آموزش سلامت انجام شود.

وی افزود: در مورد همکاران پزشک، چون با کمبود پزشک مواجه هستیم باید اینگونه عمل کنیم که زائران برای دریافت خدمات بهداشتی درمانی به مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی مراجعه کنند و تا حد ممکن از خروج پزشکان برای اعزام به مناطق دیگر پیشگیری شود.

مدیر گروه مدیریت بحران و بلایا معاونت بهداشتی نیز گفت: با استانداری، هلال احمر و بسیج مکاتباتی داشته‌ایم و مقرر شده است امسال مدیریت نیروها در خدمت‌رسانی به زائران با جدیت بیشتری دنبال شود.

دکتر یگانه ادامه داد: طبق پایش‌هایی که سال گذشته در مرزها و همچنین استان انجام شد همدان در خدمت‌رسانی به زائران رتبه اول را کسب کرد.

وی افزود: تمام سعی و تلاش ما این است که در سال جاری نیز تعداد خدمات بیشتر و با کیفیت‌تری را به زائران ارائه دهیم.

 

دکتر عطایی نیز در پایان جلسه اظهار کرد: این ستاد باید هر دو هفته یکبار تشکیل جلسه دهد و همچنین از واحد‌های بهداشت محیط، آموزش بهداشت و مبارزه با بیماری‌ها خواست تا در جلسه آینده ریز فعالیت‌های خود با شرح هزینه را آماده کنند.

 

 


١٢:١٤ - 1396/05/22    /    شماره : ٥٣٥٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: