صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان خبر داد:

تمام مراکز بهداشتی که به بازسازی نیاز داشته‌اند، بازسازی و تعمیر شده‌اند

دکتر خیراندیش در مراسم گرامیداشت روز بهورز خبر داد: تمامی مراکز بهداشتی که به بازسازی نیاز داشته‌اند، بازسازی و تعمیر شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مراسم گرامیداشت روز بهورز با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، معاون بهداشتی دانشگاه، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان، مدیر روابط عمومی دانشگاه، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری همدان، نماینده بهورزان استان همدان، روسای مراکز بهداشت شهرستان‌ها، مربیان آموزشگاه‌های بهورزی و جمعی از مسئولان برگزار شد. 

در این مراسم رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان بیان کرد: در سالی که گذشت، در اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی حوزه بهداشت، رئیس دانشگاه و معاون بهداشتی دانشگاه بسیار خوش درخشیدند. از 37 پروژه بهداشتی که در شهرستان همدان افتتاح شد، 17 پروژه در روستا بوده است. 13 مورد از این 17 پروژه خانه بهداشت، دو مورد مرکز جامع خدمات سلامت و یک مورد محل زیست پزشک بوده است.

وی درباره تجهیز این پروژه‌ها اظهار کرد: تمامی تلاش را به کار می‌گیریم تا بهمن‌ماه تمامی این پروژه‌ها را به صورت کامل تجهیز کنیم. 

دکتر خیراندیش از بازسازی 12 خانه بهداشت از مجموع 60 خانه بهداشت خبر داد و گفت: تمامی خانه‌های بهداشتی که به تعمیر و بازسازی نیاز داشتند، ظرف مدت 9 الی 10 ماه بازسازی شده‌اند. 

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان سامانه یکپارچه‌سازی بهداشت را به لحاظ امکان مدیریت بیماران و جمعیت تحت پوشش بسیار کارآمد و موثر خواند و افزود: امیدواریم با مساعدت‌های وزیر فرزانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سطح 2 دسترسی به پرونده‌های الکترونیک فعال شود. 

وی در پایان تصریح کرد: شما بهورزان، اسکلت‌‌بندی اصلی حوزه بهداشت در روستاها را تشکیل می‌دهید. انتظار می‌رود که اگر تاکنون بسته‌های خدمتی فقط به کودکان زیر 5 سال و مادران باردار ارائه می‌شد، از این پس جوانان، میانسالان و سالمندان هم از این بسته‌ها بهره‌مند شود. با مراقبت، شناسایی، غربالگری و آموزش باید پیشگیری از بیماران غیرواگیر را در اولویت کار قرار گیرد. 

صفری جلال، نماینده بهورزان استان همدان نیز ضمن تشکر از دولتمردان تدبیر و امید در طراحی و اجرای طرح تحول نظام سلامت، قرارگرفتن شغل بهورزی در زمره مشاغل سخت، افزایش پهنای باند اینترنت، تجدیدنظر حق پرداختی لباس و تعیین یک رنگ مشترک برای لباس بهورزان، برگزاری جلسات بهورزی، تخصیص اضافه‌کاری و انجام طرح رتبه‌بندی بهورزان را بعنوان برخی مطالبات بهورزان مطرح کرد.

در پایان این مراسم از بهورزان نمونه قدردانی شد و از طرف دانشگاه، فرمانداری و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به برخی بهورزان به قید قرعه هدایایی اهدا شد. / م.قادری


١٨:٤٠ - 1396/06/22    /    شماره : ٥٤٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: