صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

امید به حضور موفق دستگاههای اجرایی همدان در جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت

قائم مقام رییس دانشگاه و معاون امور اجتماعی دانشگاه تلاش دستگاههای اجرایی همدان برای حضور موفق در جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رشید حیدری‌‌مقدم با تاکید بر اهمیت توجه به حوزه سلامت فردی و اجتماعی گفت: با ایجاد شبکه‌های بهداشت و درمان قدم‌های بزرگی در حوزه سلامت برداشته شده است اما باید تلاشها بیشتر شود تا افراد جامعه از سردرگمی و ابهام در حوزه سلامت خارج شوند.

وی با بیان اینکه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با همکاری سایر معاونتهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جلب مشارکت بین‌بخشی سایر دانشگاهها و همکاری و دانشگاه علوم پزشکی ایران، دومین جشنواره تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت را در هفته سلامت 1397 برگزار می‌کنند.

دکتر حیدری‌مقدم افزود: نهاد‌ها و سازمانها میتوانند فعالیت‌های خود را در این زمینه طبق فرم ارزیاب گزارش کنند و سازمانهای برتر درصورت کسب امتیاز لازم شناسایی و در مراسم اختتامیه جشنواره با حضور رییس جمهور و وزیر بهداشت قدرانی می‌شوند.

قائم مقام رییس دانشگاه و معاون امور اجتماعی دانشگاه هدف نهایی جشنواره را فرهنگسازی و تشویق نهادهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای ایفای نقش موثرتر در محافظت و ارتقای سلامت جامعه و محیط زیست و معرفی ایده‌ها و تجارب مفید برای سایر سازانها دانست.

وی حرمت‌گذاری برای زحمت‌کشان همه حوزه‌های خدمت‌رسانی را موضوعی مهم خواند و گفت: ساختار ذهنی جامعه باید بهبود یابد تا در کنار بهبود زندگی اعضای خانواده‌ها رضایت از زندگی نیز افزایش یابد.

دکتر حیدری‌مقدم با تاکید بر لزوم تغییر نگاه برای رفع تعارض‌های اجتماعی و رفع چالشهای اجتماعی گفت: برای تحقق این موضوع لازم است به فرزندانمان اعتماد به نفس زندگی کردن را یاد بدهیم و این الگویی مناسب برای آنان باشد.

وی فرزندان جامعه را ضامن سلامت آیندگان و هویت ملی دانست و ابراز امیدواری کرد که با توسعه نگاه به سلامت عمومی در همه خانواده‌ها قدمهای روبه جلویی برداشته شود.

قائم مقام رییس دانشگاه و معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان هدف از برگزاری این همایش را توجه به خودمراقبتی و در مراحل بعدی توجه به سلامت خانواده و جامعه عنوان کرد.

وی با ارزیابی دستیابی نقش‌آفرین در حوه سلامت را در دستورکار دانست و گفت: انتظار می‌رود که حداقل دو دستگاه از استان همدان به عنوان دستگاه ملی در این حوزه انتخاب شوند./م.علیزاده

 

 


١٣:٥٧ - 1396/10/23    /    شماره : ٥٧٩٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: