صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

اورژانس 115 استان همدان در طرح سلامت نوروزی 97

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان  گفت: در   طرح سلامت نوروزی سال 97 اورژانس 115 استان همدان  از تاریخ 25 اسفند 96 تا 15 فروردین 97  به استقبال  خدمات رسانی به مسافران نوروزی خواهد رفت .

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر حبیب معصومی در گفتگو با ما اظهار کرد: در این طرح تیم‌های اورژانس استان همدان متشکل از 350 نفر نیروی انسانی  برای خدمترسانی به مسافران در 52 پایگاه شهری و جاده‌ای و هوایی برای امدادرسانی به مسافران نوروزی مستقر می شوند. در این طرح حدود  100 آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک آمبولانس اتاق عمل در استان همدان برای اجرای طرح سلامت نوروزی 97 به کار گرفته خواهند شد. مناطق فوریتهای پزشکی استان 9 ایستگاه سلامت در استان همدان برپا می‌گردد.

وی با بیان اینکه با شروع  طرح سلامت نوروزی اورژانس 115 کشور اقدام به برپایی ایستگاه های سلامت و اسقرارات جاده ای می‌نماید، گفت: استان همدان نیز دارای یکی از اورژانس های فعال در زمینه ارایه خدمات سلامت سفر می باشد که در طرح سلامت نوروزی 97 با برپایی کانکس های سلامت ایجاد 9 ایستگاه سلامت   می نماید، در این ایستگاه ضمن بررسی سلامت مراجعه کنندگان، توزیع بروشور و پمفلت ، آموزش و توصیه‌های بهداشتی توسط کارشناس مربوطه  به مسافرین ارائه می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان  گفت: ستاد هدایت دانشگاه مستقر در مجموعه اورژانس 115 شهرستان همدان به طور 24 ساعته در جهت هماهنگی و مدیریت انتقالات مصدومین و مدجویان بین مراکز درمانی کم امکانات به مراکز تخصصی و فوق تخصصی اقدام مینماید. این اقدامات در ایام نوروز با حساسیت های ویژه همراه بوده و حسب موارد ذیل صورت می پذیرد.

وی افزود: نظارت مستمربر فعاليت و عملكرد اعزام بیماران اورژانس در مراكز درماني سطح استان (دولتي، خصوصي) بطور شبانه روزي و در اسرع وقت، هماهنگي و اخذ پذيرش در اعزام بيماران اورژانس اين مراكز علاوه بر این بيماران نيازمند از استانهاي مجاور، پيگيري موارد  عدم پذيرش بيماران اورژانس واطلاع  وارتباط با مسئولين محترم دانشگاه  در جهت رفع مشكلات موجود  و پذيرش بيماران و هماهنگي و رفع مشكل پذیرش بیماران غير طرف قرارداد بیمه از موارد مطرح شده در این جلسه است.

دکتر معصومی گفت: جمع آوري،  ارائه آمار، جداول و اطلاعات كليدي در ارتباط با  مشكلات  و معضلات  درماني در سطح  استان بخصوص موارد اورژانس بصورت "up to date   "به طوري كه در هر لحظه وضعيت فعاليت مراكز درماني سطح استان مشخص و گويا است.

وی گفت: آمادگي دخالت مستقيم و سريع در هماهنگي با واحد EOC در جهت  ارائه خدمت در حوادث و بحرانها از جمله زلزله ، انفجار ، حوادث ترافيكي ، سوانح هوایی و..... و هماهنگی با مراکز بهداشتی و درمانی وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد:  بازديدهاي مستمر از مراكز درماني (خصوصي و دولتي ) و اطلاع از وضعیت تخت های ویژه بیمارستان ها که با توجه به امكانات و وضعيت موجود برنامه ريزي مي شود .

دکتر معصومی افزود: رسيدگي سريع تلفني به شكايات و معضلات پيش آمده در مراكز درماني سطح استان در اسرع وقت و بدون نياز به بروكراسي اداري  بطوريكه نياز بيمار اورژانسي در اسرع وقت تامين و رسيدگي اداري متعاقبا پيگيري مي‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد که هماهنگي و ارتباط با سايرارگانها در جهت تسريع خدمت‌رساني  به بيماران اورژانس  ( ازجمله واحد پيوند اعضاء  ، اورژانس 115 ، سازمان انتقال خون ، پليس راه و ... ) و بصورت موردي در ارتباط با بيماران در معرض خطر كه فوريت عمل را طلب مي‌نمايد./م.ع

 


 

 

 


٠٨:٤٧ - 1396/12/21    /    شماره : ٦٥٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: