صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بوعلی سینا

نشست مشترک رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بوعلی سینا با اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی همدان به مناسبت دیدار نوروزی و تبریک عید سعید مبعث در سالن مرکز همایشهای علوم پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان،در این دیدار ضمن تبریک سال نو و اعیاد گذشته و پیش رو طرفین به یکدیگر، بر زمینه های همکاری و تعامل طرفین در حوزه های علمی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی و حوزه بین المللی تأکید شده و مواردی از این زمینه ها نیز مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار همچنین هریک از معاونت ها از دو دانشگاه به تشریح مختصر فعالیت دانشگاه ها در حوزه های مورد نظر پرداختند.

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا در نشست مشترک با تبریک سال نو و عید سعید مبعث بر اجرایی شدن شعار سال حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید و اشتغال ایرانی تاکید کرد.

دکتر یعقوب محمدی‌فر ابراز امیدواری کرد که ارتباط بین دو دانشگاه بیش از پیش در حوزه‌های آموزشی، علمی، فرهنگی و سایر حوزه صورت گیرد.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا گفت: منافع مشترک زیادی از جمله منافع معنوی، علمی و پژوهشی بین دانشگاه بوعلی سینا و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.

وی افزود: امکان ادامه رابطه مؤثر بین دو دانشگاه وجود داشته و دارد و می توان این رابطه را تقویت کرد.

دکتر محمدی فر خاطرنشان کرد: در سال های گذشته فضای اداری استان همدان، به فضای خوبی مبدل شده است و همکاری نهادها و ادارات استان بایکدیگر بهتر از پیش است.

وی تأکید کرد: دانشگاه های ما باید بتوانند علاوه بر آموزش و پژوهش، وارد فضای نسل سوم دانشگاه ها یعنی دانشگاه های کارآفرین بشوند و از این فرصت برای حضور مؤثر در فضای بین المللی استفاده کنند.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا تصریح کرد: دانشگاه باید محل تعاملات علمی و فرهنگی بین فرهنگ ها و ملل مختلف بشود و هریک از دانشگاهیان در جایگاه خود، باید در تحقق این مهم تلاش کنند.

وی اضافه کرد: دانشگاه بوعلی سینا با سبقه علمی و فرهنگی خود و دانشگاه علوم پزشکی با زمینه های مختلف و متنوعی که در حوزه خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان دارد، می توانند گامی مؤثر در راستای سلامت و ارتقاء جامعه بردارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی  درمانی همدان، در دیدار مشترک هیأت رئیسه دانشگاه های بوعلی سینا و علوم پزشکی همدان گفت: مأموریت اصلی دانشگاه کار فرهنگی است و خوشبختانه این دو دانشگاه در فضای مناسبی از این لحاظ قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز اظهار کرد: هدف نهایی دانشگاه، تربیت جوانانی است که در آینده قرار است در جامعه اثربخش باشند و ما به عنوان متولی دانشگاه، باید برنامه ریزی ها را در مسیری قرار دهیم تا فرصت های مناسبی برای فعالیت سالم و رو به رشد جوانان و دانشجویان فراهم شود.

دکتر موسوی بهار همچنین به همکاری چندساله این دو دانشگاه در ادوار مختلف اشاره کرده و افزود: دانشگاه های بوعلی سینا و علوم پزشکی می توانند با همکاری یکدیگر در زمینه های مشترک علمی، پژوهشی و فرهنگی در جهت توسعه کیفی علوم و ارائه خدمات ارزنده به مردم شریف ایران گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر حرکت این دو دانشگاه در زمینه جذب دانشجویان غیرایرانی بسیار خوب ارزیابی می شود و طبق گزارشات گرفته شده از حوزه های بین الملل دو دانشگاه، این روند رو به رشد است و امید آن می رود تا در آینده، همدان به عنوان قطب علمی غرب کشور در عرصه بین المللی مطرح شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تبریک عید سعید مبعث و ماه مبارک رجب بر استفاده و بهره برداری از این فرصت و موهبت الهی تاکید داشتو ابراز امیدواری کرد که از فرصت‌های ایجاد شده در راستای خدمت به قشر فرهیخته دانشگاهیان بایستی بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین خوش باور مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تبریک سال نو و عید مبعث؛ بر فضیلت‌های ماه رجب اشاره کرد و با قدردانی از حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه بوعلی بر افزایش تعاملهای  دو دانشگاه و توسعه حوزه‌های مشترک به ویژه زیر ساخت‌های فرهنگی و تقویت شعائر دین مبین اسلام تاکید کرد.

معاونین پژوهش و تحقیقات و فناوری دو دانشگاه نیز در انی نشست بر توسعه پروژه‌های تحقیقاتی مشترک تاکید کردند و برای تامین فضا از طرف دانشگاه بوعلی و تجهیزات از دانشگاه علوم پزشکی به توافق رسیدند. 

طبق تفاهم نامه مشترک دو سال پیش بر اجرایی شدن پروژه‌های بیشتر به ویژه در دو بخش علوم دامی و کشاورزی تاکید شد.

دکتر علی عربی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه بوعلی  نیز با بیان اینکه دانشگاه بوعلی به عنوان دانشگاه بدون دخانیات انتخاب شده است اظهار کرد: نگاه دانشگاه بوعلی در تعاملات نگاه هم افزایی و تقویت تعاملات دو سویه است.

دکتر سیما السادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با اشاره به اینکه در بعد فرهنگی تعاملات بسیار ارزندهای بین دو دانشگاه وجود دارد به تمرکز بر تشکل‌ها و کانون‌ها برای توانمند‌سازی مدیران آینده و ایجاد فضای باز ابراز ایده و شایسته سالاری تاکید کرد.

معان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بوعلی با اشاره به فعالیت ۲۲ کانون فرهنگی و ۳۰ نشریه فعال در دانشگاه  گفت: انجمن صنعت از انجمن‌های فعال هست و در سال گذشته بیش از ۵۰۰ عنوان فعالیت علمی در همین حوزه انجام شده است.

دکتر نقدی افزود: ۴۰ کرسی آزاد اندیشی در سال ۹۶ انجام شده و آمادگی تعامل با دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.

معاون آموزشی دانشگاه نیز اظهار کرد: در خصوص دانشگاه D8 پیرو اقدامات قبلی پیگیری و جذب دانشجویی خارجی الزامی است.

دکتر فراد فراهانی افزود: در حال حاضر از ۱۱ کشور خارجی دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی مشغول به تحصیل هستند که مسائل حقوقی این موضوع رفع شده است.

وی با اشاره به اینکه رشته نوزدهم دستیاری دریافت شده گفت: در حال دریافت رشته بیستم می‌باشیم.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به طرف دانشگاه های نسل سوم حرکت کنند گفت: در عرصه دانشگاه‌های نسل سوم باید کمتر به دولت متکی بود.

وی با یادآوری اینکه زیر ساخت جذب دانشجو از خارج از کشور صورت گرفته است افزود: در جهت دوره‌های آموزشی mbbs و ارائه گواهینامه مربوطه و دریافت مجوز برایجذب دانشجو پزشکی بدون دوره اینترنی برای جذب دانشجو از هندوستان و سایر کشورها اقدام شده است.

مدیر امور بین الملل دانشگاه بوعلی سینا نیز گفت: دو سال گذشته در وزارت علوم موضوع دانشگاه های D8 مطرح و توسط رییست وقت دانشگاه بوعلی پذیرش شد .

دکتر آرام با بیان اینکه دانشگاه های فوق مختص رشته خاصی نیست  گفت: 13 رشته در دانشگاه بوعلی هم اکنون در این خصوص تصویب شده است و برای سایر رشته ها در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۳ کشور دانشجو مشغول به تحصیل در دانشگاه بوعلی هستند گفت: بخشی از فعالیتهای علمی با دانشگاه‌های دیگر به اشتراک گذاشته شده است./م.ع

 

 

 


١٢:٤٧ - 1397/01/26    /    شماره : ٦٦٢٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: