صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه خبر داد:

تا کنون 251 مصدوم از طریق اورژانس هوایی استان همدان جابجا شده‌اند

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه از جابجایی 251 مصدوم از طریق اورژانس هوایی استان همدان از بدو تاسیس این اورژانس تا کنون خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، نشست هم‌اندیشی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی همدان با مسئول اورژانس هوایی کشور صبح امروز در محل سالن کنفرانس مرکز همایش‌های دانشگاه برگزار شد. 

این جلسه با حضور مسئول اورژانس هوایی کشور، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، روسای مراکز آموزشی درمانی، مدیران ستادی دانشگاه، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان و کارکنان و کارشناسان اورژانس دانشگاه تشکیل شد.

دکتر معصومی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه هدف از برگزاری این نشست را مروری بر عملکرد اورژانس هوایی دانشگاه از بدو تاسیس تا کنون، ارزیابی جایگاه اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی همدان در میان دانشگاه‌های کشور و بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و نظرات حاضران در جلسه عنوان کرد. 

دکتر معصومی به منظور معرفی اورژانس هوایی استان همدان اظهار کرد: در مردادماه سال 93 همزمان با سایر دانشگاه‌ها و در برنامه هفتم طرح تحول نظام سلامت، اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی همدان شروع به کار کرد. در آن زمان فقط 12 پایگاه اورژانس هوایی در کشور وجود داشت که امروز به این تعداد به 33 رسیده است.

در ادامه رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه گزارشی از اهم اقداماتی که تاکنون در زمینه استقرار و ترویج استفاده از آمبولانس هوایی در استان همدان انجام شده است، ارائه کرد. 

وی تجهیز بالگردها، تجهیز و راه‌اندازی پایگاه‌های هوایی، حل مشکل تعطیل بودن پایگاه‌ها در زمان صرف ناهار و روزهای پنجشنبه و جمعه و حل مشکل ساعت شروع به کار در شیفت صبح را برخی از این اقدامات برشمرد. 

او در ادامه گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان اورژانس تمامی بیمارستان‌های استان، تجهیز تمامی شهرستان‌های استان همدان به پد هوایی، طراحی دفتر بازدید و ثبت ماموریت‌ها، تهیه جزوه احتیاطات در اورژانس و تلاش در راستای کاهش زمان برخاستن اورژانس هوایی از دیگر اقدامات مهم اورژانس هوایی همدان بوده است.

دکتر معصومی در این گزارش از ارائه خدمات به استان‌های مجاور از جمله کردستان، لرستان و مرکزی، تدارک هدست، موبایل ماهواره‌ای، دوربین شکاری و واکی تاکی و نیز تهیه اقلام مارشالر برای همه پایگاه‌های اورژانس شهری و جاده‌ای و بیمارستان‌ها سخن به میان آورد. 

تهیه نقشه موزائیکی جهت مرکز پیام شهرستان‌ها، اختصاص اینترنت پرسرعت برای شهرستان‌های استان در راستای تعیین GPS نقاط، مشارکت در تعیین 80 نقطه جهت احداث پد در حاشیه جاده‌های روستایی، صعب‌العبور و کوهستانی با اداره کل راه و شهرسازی و تحلیل 160 مورد ماموریت اورژانس هوایی  دانشگاه از دیگر مواردی بود که دکتر معصومی به عنوان اقدامات مهم اورژانس هوایی همدان از زمان تاسیس تا کنون به آن‌ها اشاره کرد. 

وی از تلاش مجموعه اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی همدان در پیگیری و اجرایی کردن ایجاد پد در مجتمع‌های مسکونی، مارکز گردشگری و حیاط ادارات خبر داد و اضافه کرد: تکمیل پدهای شهرستان‌های اسدآباد، تویسرکان، رزن، بهار و نیز دومین پد شهرستان نهاوند به زودی انجام خواهد شد. 

وی با اشاره به تحلیل 200 ماموریت اورژانس هوایی از مرداد 93 تا پایان فروردین 97 اعلام کرد: در مجموع 251 مصدوم از طریق اورژانس هوایی جابجا شده‌اند که فامنین با 56 مورد از این انتقالات، بیشترین استفاده‌ را از خدمات اورژانس هوایی استان داشته است. 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه در پایان محدودیت‌های پروازی در شب، اشکال در ارتباط با تیم پروازی از زمین در حین پرواز و نیز عدم فراخوان بالگرد از سوی کارکنان در حوادث پرتلفات را برخی از چالش‌های اورژانس هوایی استان معرفی کرد. / م.قادری

 


١٢:١٥ - 1397/02/24    /    شماره : ٦٧٠٧٩    /    تعداد نمایش : ١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: