صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون بهداشتی دانشگاه با مدیر کل صدا و سیما مرکز همدان

دکتر امیری برای گفتگو در رابطه با تولید برنامه های سلامت محور و معرفی سامانه یکپارچه بهداشت"سیب" به دیدار مدیر کل صدا و سیما مرکز همدان رفت.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر امیری در مورد شیوع بیماری‌های غیرواگیر در کشور و استان گفت و افزود: الگوی بیماری‌ها از سمت بیماری‌های واگیر به غیرواگیر مانند سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی رفته است و درست است که این بیماری‌ها درمان قطعی ندارند اما نیاز به آموزش و مراقبت در آنها لازم است.

وی همچنین اشاره ای به تغییر سبک زندگی مردم داشت و کم تحرکی را آفت زندگی امروزه عنوان کرد.

دکتر امیری عدم استقبال مردان از خدمات نوین سلامت را از مشکلات حوزه بهداشت برشمرد و بیان کرد: مراکز خدمات جامع سلامت کار غربالگری سرطان کولون و دهانه رحم را رایگان انجام می دهند و مراکز ما از نظر ساختاری و تجهیزاتی مشکلی ندارند و حتی از نظر ساخت و ساز استان همدان جزو استان‌های پیشرو است.

رئیس مرکز بهداشت استان همدان در ادامه به معرفی سامانه یکپارچه بهداشت پرداخت و گفت: ما در صدد هستیم تا پایان سال بالای 90 درصد افراد استان را تحت پوشش خدمات این سامانه بیاوریم و دراین راستا به کمک صدا و سیما و سایر رسانه ها نیازمندیم.

در ادامه دکتر میرمعینی رئیس گروه بیماری های غیرواگیر این معاونت در ارتباط با مشکل استعمال دخانیات در استان گفت و دود دست دوم دخانیات که توسط سایر اعضای خانواده استنشاق می شود را بسیار سرطان زا برشمرد.

دکتر میر معینی مشکل بیماری آسم در استان را هم ناشی از همین استعمال دخانیات عنوان کرد و افزود: برای حل این مشکلات و پیشگیری از سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی همت همگانی می طلبد و وزارت بهداشت به تنهایی قادر به حل این معضلات نیست.   

دکتر دهقان هم که چند ماهی است مدیر کلی صدا و سیمای مرکز همدان را بر عهده گرفته است و در این مدت کوتاه تغییرات مثبتی هم در بخش‌های مختلف مرکز ایجاد کرده است بیان کرد: صدا و سیما وظیفه دارد به مسائل عام المنفعه جامعه بپردازد و در این راستا ما دنبال تولید برنامه هایی هستیم که با میل و رغبت مردم مواجه شویم و نمی خواهیم برنامه های کلیشه ای و تکراری تولید کنیم.

وی افزود: صدا و سیما آنتن در اختیار همه سازمان ها، خصوصا سازمان های خدماتی قرار می دهد و انتظار هم این است که در تولید این برنامه ها از نظر فنی و مالی حمایت شود وی ادامه داد ما در صدا و سیما به دنبال تکرار در پخش برنامه ها نیستیم و از همه امکانات این سازمان استفاده می کنیم تا مسئولان را از مشکلات استان آگاه نماییم.

در پایان دکتر امیری از بخش پویانمایی مرکز صدا و سیمای مرکز همدان بازدید کرد و در جریان کم و کیف تولید پویانمایی قرار گرفت. 

 

 

 

 

 


٠٨:٠٠ - 1397/03/23    /    شماره : ٧١٨١٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: