صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

نجات جان مادر کبودرآهنگی توسط پزشک وظیفه‌شناس کرمانشاهی

جان مادر باردار توسط پزشک متخصص و فوق تخصص عروق کرمانشاهی که در همدان به تعطیلات آمده بود نجات یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وب‌دا در همدان، چهارشنبه، هفدهم مردادماه، مادر بارداری به علت مشکل DVT از بیمارستان شهرستان کبودرآهنگ به مرکز آموزشی درمانی قلب عروق فرشچیان اعزام شد.

پس از بررسی‌های انجام شده، تیم پزشکی و کادر درمان مرکز آموزشی درمانی فرشچیان دریافتند که باید مادر باردار توسط متخصص زنان و زایمان تحت عمل جراحی سزارین قرار گیرد و درمان مادر در زمینه مشکل DVT پس از عمل مذکور ادامه پیدا کند.

پس از عمل جراحی موفقیت آمیز سزارین توسط تیم پزشکی و درمانی مرکزآموزشی درمانی فاطمیه در محل بیمارستان قلب فرشچیان و بررسی عروق گرفتار DVT شده توسط دستگاه فوق پیشرفته سی‌تی‌آنژیوگرافی این مرکز، متخصصان قلب و عروق متوجه شدند که فرد به دنبال مشکل DVT ،دچار آمبولی نیز شده است و بیمار باید بلافاصله تحت عمل IVC قرار بگیرد و در غیر این صورت جان مادر در خطر خواهد بود.

رضوان قندیان، سوپروایزر مرکز آمورشی درمانی فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان می‌گوید: بلافاصله پس از هماهنگی با ستاد هدایت برای اعزام بیمار به استان تهران اقدامات و هماهنگی‌های لازم انجام شد اما ستاد هدایت به طور اتفاقی متوجه شد که دکتر صبحیه، پزشک فوق تخصص عروق کرمانشاهی برای تعطیلات به همدان آمده و در منطقه گردشگری گنجنامه به اتفاق خانواده حضور دارد. پس از انجام هماهنگی‌های لازم با این پزشک و توضیح شرح حال بیمار، دکتر صبیحه با روی گشاده پذیرای این عمل برای نجات جان بیمار شد و بلافاصله خود را به بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان رساند.

رضوان قندیان در ادامه افزود: برای تهیه فیلتر IVC هماهنگی های لازم با مرکز آموزشی درمانی فوق تخصصی بعثت همدان انجام شد و در کم‌ترین زمان ممکن فیلتر مذکور به مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان تحویل داده شد و تیم اتاق عمل کت لب با سر تیمی حسینی ایمنی، پس از فراخوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را به مرکز رساندند و عمل مذکور آغاز و با موفقیت به پایان رسید.

امروز پس از بازدید کارشناسان روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان از مادر باردار و نوزادش، اعظم احمدی، پرستار مادر باردار و بخش ویژه سی سی یو اظهار کرد: از شب گذشته حال مادر و نوزاد رو به بهبودی است در حال حاضز حال عمومی هر دو خوب است. درمان و مراقبت‌های ویژه همچنان تا بهبودی کامل مادر ادامه خواهد داشت./م.کریم خانی

 


٢١:٢١ - 1397/05/19    /    شماره : ٨٧١٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٧١


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/05/20 7:58
0
1
احسن به این پزشک عزیز و درود به هماهنگی کارکنان محترم وخسته نباشید به تمام عزیزان .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: