صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

در شورای پیام رسان سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه:

ارتقای سلامت بدون کنترل مواد غذایی امکان‌پذیر نیست

 

جلسه شورای پیام رسان سلامت در معاونت غذا و داروی دانشگاه برگزار شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه با بیان اینکه شعارهای سازمان بهداشت جهانی همواره با نگاه ویژه به تغییر نوع نگرش برای ساخت آینده بهتر برای نسل آینده و نگاه به منابع تغذیه جدید بوده است، اظهار کرد: امسال نیز شعاری با تاکید بر اهمیت تغییر رفتار انسانها برای اجتناب از گرسنگی در سال ۲۰۳۰ انتخاب شده است.

دکتر ایرج خدادادی افزود: ارتقای سلامت بدون کنترل مواد غذایی امکان‌پذیر نیست به این دلیل از سالهای گذشته کاهش مصرف نمک، روغن و قند مورد توجه بوده و هم‌اکنون اقدامات مربوط به ۱۰۰ درصد کارخانجات مشمول این بخشنامه در استان انجام شده است.

وی افزود: باید بخشی از مواد غذایی کشور را برای آیندگان نگهداری کرد همچنین لازم است خود نیز با خودمراقبتی از سلامت مناسب برخوردار باشیم.

معاون غذا و داروی دانشگاه ابراز امیدواری کرد که اصحاب رسانه زبان گویای معاونت غذا و دارو باشند که آگاهی عمومی را نسبت به مخاطرات موجود بالا ببرند و به این منظور خوراک اطلاعاتی لازم در خصوص الگوهای غذایی در اختیار آنان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای هفته غذا انجام شده است، ابراز امیدواری کرد که اجرای این برنامه نمود خوبی داشته باشد.

وی افزود: هماهنگی برای برگزاری شایسته همایش روز غذا انجام شد و دعوت نامه‌ها صادر شده همچنین هماهنگی با شبکه‌های بهداشت و درمان برای اقدامات مشابه در شهرستانها، چاپ و نشر پمفلت آموزشی و اجرای مانورهای تبلیغاتی در روز برگزاری مراسم انجام‌ می‌شود و واحدهای برتر صنعت غذا بر اساس روش بررسی انجام و منتخبان معرفی می‌شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز در این جلسه مثالهایی در خصوص نحوه تنظیم سناریوی فیلمهای آموزشی برای فرهنگسازی در موضوعات سلامت  بیان کرد و همکاری واحدهای مختلف دانشگاه در این زمینه را خواستار شد.

جعفر شاهرخی با بیان اینکه حوزه غذا و دارو با توجه به حساسیت زیاد و ارتباط مستقیم با سلامت مردم بسیار مورد توجه است گفت: دبیرخانه نشانگرهای رنگی کشور در همدان مستقر است و این امکان بسیاری ارزشمندی را برای استان فراهم کرده است.

وی با اشاره به برخی وظایف حوزه معاونت غذا و دارو، یادآور شد که افتخارات ارزشمندی توسط این معاونت کسب شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با نام بردن از خبرگزاری ها و روزنامه های منتخب شورای پیام رسان سلامت گفت: شورای پیام رسان سلامت تمام برنامه‌ها، استراتژی‌ها و خط مشی‌های حوزه سلامت را  به اطلاع مسئولان و افراد مرتبط می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه جلسه با مدیر کل روابط عمومی استانداری برای اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده بزودی برگزار می‌شود، گفت: طبق فرمایش رهبری مردم باید هر چه بیشتر در جریان خدمات مسئولان قرار بگیرند.

شاهرخی خاطر‌نشان کرد که شورای پیام رسان سلامت هفته آینده با معاونت اجتماعی و بهداشتی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت تمرکز بر عموم مردم جامعه برای دریافت کمک فکری و مشارکت اجتماعی به منظور حفظ سلامت جامعه گفت: از زمان فعالیت معاونت اجتماعی دانشگاه اقدامات خوبی برای جلب مشارکت اجتماعی در تامین سلامت انجام شده است.

 

 

 

 

 

 


١٢:٤٨ - 1397/07/19    /    شماره : ٨٨٦٤٠    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: