صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت

جلسه توجیهی و هم اندیشی با حضور پیام گزاران سلامت ادارات کل و سازمان ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعیدانشگاه، با توجه به مصوبه دومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سالجاری جهت اجرایی شدن " بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت " ، و در راستای مصوبه چهاردهمین جلسه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی کشور در اسفندماه سال 1394 مبنی بر دستیابی به هدف: تامین، حفظ و ارتقای سلامت کارکنان ادارات جلسه توجیهی و هم اندیشی با حضور پیام گزاران سلامت ادارات کل و سازمان‌ها برگزار شد.

دکتر میر معینی رئیس گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشتی به بیان اهداف کلی، سوابق قوانین و مقررات موجود پرداختند . در ادامه  اسکندری رئیس گروه آموزش و ارتقا سلامت معاونت اجتماعی با تاکید بر الزام هماهنگی و همکاری معاونت اجتماعی و بهداشتی و سازمانها و ادارات کل استانی جهت دستیابی به اهداف، اقدامات و خدمات مورد انتظار را تشریح نمودند.

الف) اجرای برنامه خودمراقبتی سازمانی 
ب) اجرای برنامه آموزشی ضمن خدمت کارکنان ادارات ( بر اساس راهنمای آموزش گروهی )
ج) ارائه خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان و مراقبت بیماری‌ها 
د) ایجاد محیط کار سالم

هم چنین به اجرای موفق بند الف " اجرای برنامه خودمراقبتی سازمانی" بر اساس دستورالعمل برنامه ملی خودمراقبتی در دو سال گذشته در شهرستان های تابعه اشاره شد. در پایان مقرر شد؛ 
- پیام گزاران برای برنامه‌ریزی و اجرای برنامه های آموزشی بر اساس سرفصل‌های مطرح شده در بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت همکاری نمایند. 
- جهت تدوین برنامه زمانبندی آموزش، تدوین شیوه ارائه خدمات پیشگیری، تشخیص و درمان و مراقبت بیماری‌ها (طبق مفاد بسته خدمات و بر اساس و اولویت (1) سند برنامه جامع سلامت استان با موضوع پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر با هدف راهبردی 1-1: کاهش عوامل خطر بیماری های غیرواگیر ) پروژه مربوطه عبارت است از: تسهیل در ارجاع کارکنان ادارات و سازمانها برای دریافت خدمات غربالگری در ساعات اداری به مراکز خدمات جامع سلامت) و شیوه پایش و ارزشیابی برنامه جلسات هم اندیشی تشکیل شود.

- جهت اجرای بند د) "ایجاد محیط کار سالم " و بر اساس مشکل و اولویت شناسایی شده در برنامه خودمراقبتی سازمانی از ظرفیت‌های سایر واحدهای فنی بخش بهداشت و سایر ادارات موجود در استان بهره‌گیری شود.

 

 

 

 

 

 


٠٨:٣٢ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: