صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر حیدری‌مقدم در جلسه خود با مدیران شبکه‌ها و روسای مراکز بهداشت شهرستان‌ها:

برای ارتقای سیستم بهداشت استان، باید تعاملات برون سازمانی را افزایش دهیم

معاون بهداشتی دانشگاه اولین جلسه کاری خود با مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت شهرستان ها را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر حیدری‌مقدم ابتدای جلسه، از همه همکاران خواست تا جمعیت تحت پوشش خود به تفکیک شهری-روستایی، تعداد مراکز خدمات جامع سلامت، خانه‌های بهداشت و کارکنان خود و همچنین مهمترین چالش‌های خود را بیان نمایند مهمترین موضوعاتی که مدیران شبکه ها و روسای مراکز بهداشت مطرح نمودند شامل برگرداندن درآمدهای اختصاصی به شهرستان‌ها، حق ماموریت همکاران در ماموریت‌های داخل شهرستانی، ساخت آموزشگاه بهورزی، کمبود نیرو در مراکز خدمات جامع سلامت و چند پیشه بودن نیروها و گاها چند مرکزه بودن کارکنان، اعتبارات پروژه‌های عمرانی، نیروهای بهورز در آستانه بازنشستگی و عدم جایگزینی آنان، نبود سرایدار در بعضی مراکز خدمات جامع سلامت، نبود ساختمان ستادی برای مرکز بهداشت شهرستان، نبود کارشناس تغذیه در بعضی شهرستان‌ها، عدم وجود زیرساخت‌های مخابراتی در تعدادی از مرکز استان و نبود کارشناس تجهیزات پزشکی در شهرستان‌ها بود.

در ادامه جلسه دکتر حیدری مقدم با قدردانی از زحمات دکتر امیری معاون بهداشتی سابق دانشگاه، از فواید طرح تحول نظام سلامت و ورود هزار میلیارد تومان به این استان از طریق این طرح گفت و افزود: در مورد ماموریت ها با وزارتخانه مکاتبه خواهیم نمود.

صحبت بعدی دکتر حیدری‌مقدم پروژه‌های عمرانی بود پیشنهاد وی شناسنامه‌دار کردن اعتبارات این پروژه ها در وزارت بهداشت و به دنبال آن زخمی کردن ساخت ستاد مرکز بهداشت در شهرستان‌ها و آموزشگاه های بهورزی خصوصا در شهرستان همدان بود.

اما نکته بعدی که دکتر حیدری‌مقدم مطرح نمود خرید خدمت و واگذاری خدمات به بخش خصوصی بود وی از همکاران خواست تا تا جای ممکن خرید خدمت نمایند و از هزینه های دانشگاه کم کنند.

دکتر حیدری مقدم مبنای کار خود را صداقت و راستی با تمام مدیران و روسای شبکه و مرکز بهداشت اعلام کرد و بیان داشت: من تمام اختیارات خودم را درشهرستان ها به شما واگذار می‌کنم و تمام قد از شما در شهرستان و مجموعه تحت پوشش خود دفاع خواهم کرد.

صحبت بعدی دکتر حیدری‌مقدم روابط عمومی و تعامل با رسانه‌ها بود وی از مدیران شهرستانی خود خواست تا افراد مورد اطمینان خود را در روابط عمومی به کار گیرند و تعاملات خوبی برای آشنایی مردم با رسانه‌های محلی داشته باشند.

پایان صحبت‌های دکتر حیدری‌مقدم به تعاملات برون سازمانی و ارتباط موثر مدیران با امام جمعه شهرستان، فرماندار و نیروهای امنیتی گذشت.

دکتر عطایی معاون فنی معاونت بهداشتی نیز در ارتباط با ورود اطلاعات به سامانه سیب و استفاده از تجربه شهرستان همدان برای ارتقاء ثبت تلفن همراه در این سامانه و کمبود پزشک در شهرستان ها نکاتی را ارائه کرد.

 


٠٩:٤٥ - 1397/09/15    /    شماره : ٨٩٩٨٣    /    تعداد نمایش : ١٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: