صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت تشکل جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

اردوی زیارتی مشهد مقدس برگزار شد

تشکل جامعه اسلامی دانشجویی با شرکت در اردوی ۴ روزه زیارتی _ تشکیلاتی مشهد مقدس به زیارت ثامن الحجج (ع) مشرف شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، تعداد ۴۵ نفر از دانشجویان تشکل جامعه اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری و همزمان با ایام فاطمیه با حضور و شرکت در اردوی زیارتی _ تشکیلاتی مشهد مقدس به زیارت ثامن الحجج (ع) مشرف شدند.

هدف از برگزاری اردوی دانشجویی جامعه اسلامی تشکیل کلاس های این گروه و همچنین زیارت و فیض بردن از برکات معنوی همجواری با حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بود.

دانشجویان تشکل جامعه اسلامی دانشجویی در روز اول سفر با قطار به مشهد مقدس سفر نموده و سپس به هتل آرسان منتقل شدند.

در ادامه این برنامه معنوی کلاس های متعددی برای این دانشجویان در هتل سلمان برگزار گردید و این دانشجویان با اهداف تشکل جامعه اسلامی دانشجویی آشنا و از معارف دینی نیز سود جستند.

کلاس های این اردوی تشکیلاتی در ۳ موضوع "آداب زیارت و امام شناسی " ، "شیعه شناسی" و "اخلاق تشکیلاتی"  برگزار شد .

هماهنگی این برنامه ها با ستاد جوانان آستان قدس رضوی صورت گرفته بود  و لازم بذکر می باشد کلاس اخلاق تشکیلاتی این اردو توسط دبیر کل خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار گردید.

حضور پر شور دانشجویان و به همراهی نماینده روحانی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم حجت الاسلام میدانچیان در مراسم پرفیض زیارت و نمازهای پنجگانه از دیگر برنامه های سفر بود.

در این سفر معاونت فرهنگی و دانشجویی و روابط عمومی مفدا همدان با برگزاری مسابقه کتاب خوانی ( انقلاب ژاکت های دکمه دار) و توزیع سئوال به چند نفر از شرکت کنندگان هدایای اهدا گردید و دفتر نهاد رهبری دانشگاه نیز مسابقه احکام با اهدا جوایز به دانشجویان را برگزار نمود.

در این سفر که همزمان با تولد چند نفر از دانشجویان دانشگاه همزمان شده بود معاونت فرهنگی و دانشجویی با تهیه کیک تولد به این عزیزان تبریک گفت.

دانشجویان شرکت کننده در این اردو با دعوت ستاد جوانان آستان قدس رضوی میهمان خوان کرم حضرت امام رضا (ع) به صرف صبحانه  در مهمانسرای حرم مطهر شدند.

و در خاتمه نیز اعضا تشکل با قطار به تهران و از آنجا به همدان برگشت نمودند و خاطرات خوش و دلنشینی از زیارت امام رئوف و مهربان حضرت رضا (ع) به خاطر سپردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:٠٣ - 1397/11/21    /    شماره : ٩١٩١٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: