صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

در ایام شکوهمند دهه مبارک فجر انقلاب؛

مسئولان دانشگاه به دیدار خانواده شهید گرانقدر "سید حمید موسوی" رفتند

دیدار جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه با خانواده رزمنده شهید هشت سال دفاع مقدس و پیمان با میثاق های شهدا و امام راحل(ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دکتر سیما سادات لاری معاونت فرهنگی و دانشجویی، حجت الاسلام فاطمی پور مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری، مدیران فرهنگی و دانشجویی و جمعی از دانشجویان دانشگاه به دیدار خانواده شهید بزرگوار "سیدحمید موسوی" از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس رفتند.

شهید بزرگوار "سید حمید موسوی" برادر بزرگتر همکار و جانباز دفاع مقدس "سید علی موسوی" کارشناس شاغل فرهنگی حوزه  که هر دو در عملیات صاحب الزمان(عج) که عملیاتی تکمیلی والفجر هشت در منطقه عملیاتی فاو انجام گرفت حضور داشتند.

بر اساس خاطره گویی برادر شهید در عملیات در منطقه فاو در زمین نمک زار و با خاکریز های کوتاه صورت گرفت و به علت تسلط نیروهای دشمن و قرار گرفتن رزمندگان در تیررس تک تیر انداز های آنها و داشتن زمین ال شکل، تصمیم فرمانده (شهید  والا مقام علی چیت سازیان) بر این شد تا چند رزمنده شبانه تک تیر اندازهای دشمن را هدف قرار دهند و از آتش دشمن بکاهند، که به لطف خدا عملیات نیز موفقیت آمیز بود.

در ادامه عملیات تکمیلی این دو برادر که در گردان تخریب حضور داشتند در شب عملیات در محل جهت باز کردن معبر و خنثی سازی مین ها حضور داشتند و به علت در تیررس بودن رزمندگان شهامت و شجاعت خاصی برای این کار لازم بود و تا انجام عملیات نیز باید در محل حاضر می بودند تا رزمندگان مسیر را اشتباه نرفته و آنها را از میدان مین هدایت نمایند.

در حین عملیات سید علی موسوی با اصابت تیر به دستش مجبور می شود در طول حدود ۴۵ دقیقه بدون کمک از محل عقب نشینی نماید ولی برادر دلاورش در منطقه حضور و بر اثر اصابت ترکش گلوله خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل می شوند.

سید علی موسوی در این دیدار اظهار داشت: وقتی برای پانسمان به بهداری رفتم چند جنازه شهید را آنجا دیدم و به یکی از دوستان گفتم «خوش به حالشان» و او گفت «ان شاالله نوبت بعدی هم نوبت ما» ولی نمی دانست که یکی از همان شهدا برادر خود اوست ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


٠٩:١٤ - 1397/11/21    /    شماره : ٩١٩٢٢    /    تعداد نمایش : ١٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: