صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

ویدئو کنفرانس طرح سلامت نوروزی برگزار شد

 ویدئو کنفرانس طرح سلامت نوروزی مدیران روابط عمومی کشور با سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، دکتر کیانوش جهانپوردر این جلسه ویدئو کنفرانس گفت: امسال کمپین اطلاع رسانی سلامت نورزوی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشو ربا شعار« سلامت همه آفاق در سلامت توست، نورزتان سلامت » برگزار و تا روز 17 فروردین 98 ادامه خواهد داشت.

 وی به خسارات و خطرهای چهارشنبه آخرسال اشاره کرد و افزود: ، در این روزخطرهای زیادی نوجوانان، جوانان و خانواده ها را تهدید می کند که  اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در خصوص کاهش عوارض و زیان های حواشی این آیین ایرانی مهم و اساسی است.

جهانپور اظهار کرد: در کمپین اطلاع رسانی سلامت نوروزی باید از خدمات بهداشتی و درمانی قابل ارائه  و مراکزارائه دهنده خدمات با استفاده از ابزارهای مختلف به منظورتسهیل در دسترسی مسافران نوروزی و مردم خدمات بهداشتیذودرمانی، اطلاع رسانی شود که باید ، موضوع هایی مانند فرهنگ سازی سلامت در بهبود تغذیه جامعه و اطلاع رسانی در حوزه بهداشت محیط  و رعایت اصول بهداشتی و احدهای بهداشتی و اماکن عمومی و دسترسی مسافران به منابع و مراجع برای  ارائه پیشنهادات ، انتقادات  و شکایت  و اخذ مشاوره و راهنمایی، توجه ویژه شود.

 وی به ظرفیت بزگ و مناسب سامانه 190 اشاره و  تصریح کرد: این سامانه برای ارتباط با مردم و پیگیری مشکلات آنها در حوزه بهداشت محیط ، دارو و مشکلات مراکز درمانی، اورژانس پیش بیمارستانی است که در اطلاع رسانی و شناساندن این سامانه بیشتر از گذشته تلاش شود.

  سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اشاره به آگاهی اندک مردم از این سامانه گفت: لازم است در استانها از ابزارهای دیگری از جمله صداو سیما ی استانی، جراید خبرگزاری ها، فضای مجازی و رسانه های مختلف نسبت به معرفی بیشتر آن اقدام کرد.

دکتر جهانپور افزود: ساخت برنامه ای تلویزیونی استدیو سلامت  و پخش آن از شبکه های مختلف  سیما برای نشان دادن خدمات کادر بهداشتی  ودرمانی در کشور از دیگر فعالیت های مهمی است که در تولید این برنامه ، دانشگاه ها و دانشکده ها ی علوم پزشکی ، نقش اصلی و محوری دارند.

وی اظهار کرد: در طول ایام نوروز، علاوه بر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و مسافران نوروزی باید تلاش کنیم که صحنه های زیبا و ماندگار خدمات ارزشمند همکاران خودمان در حوزه های مختلف از جمله در حوزه بهداشت محیط ، اورژانس های بیمارستانی و پرسنل بهداشتی و درمانی را به تصویر بکشیم.


٠٨:٤١ - پنج شنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٢٨١٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: