صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دفتر ریاست دانشگاه تأکید کرد:

لزوم مشارکت همگانی در بسیج ملی فشارخون بالا

رئیس دفتر ریاست دانشگاه بر لزوم مشارکت و همکاری کلیه واحدهای تابعه دانشگاه و نهادها و دستگاه‌های مرتبط در بسیج ملی فشارخون با هدف حساسیت‌زایی و اطلاع رسانی در مردم تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مهندس غلامحسین فلاحی نیا در کارگروه اطلاع رسانی بسیج ملی فشارخون ضمن تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی به‌جا و به موقع در خصوص کمپین ملی فشارخون اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی وظایف جدی در زمینه این کمپین دارد بنابراین لازم است روش های متعدد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی در این موضوع بکار گرفته می‌شود تا مردم به صورت جدی در این کمپین درگیر شوند.

وی افزود: حساس کردن مردم با شیوه های نوین اطلاع رسانی باید در دستور کار قرار گیرد و لازم است در هر جایی که مردم حضور دارند مثل مساجد و پارکها و ... چادر نصب شود و در صورت بالا بودن فشار افراد پیامکی برای مراجعه به محل مورد نظر جهت پیگیری روند کنترل فشارخون ارسال شود.

رئیس دفتر ریاست دانشگاه ضمن تأکید بر لزوم مشارکت درمانگاه‌های سطح استان و پایگاه‌های بهداشت در اجرای این کمپین عنوان کرد: هدف این کمپین این است که بررسی شود چند درصد مردم مبتلا به فشار خون هستند که این کمک بزرگی به مردم و کاهش هزینه های درمان خواهد بود. زیرا فشارخون عامل بسیاری از بیماری های غیر واگیر است.

وی با بیان اینکه هر فردی از گروههای بهداشتی و درمانی که بتواند در این امر مشارکت داشته باشد به مردم خدمت کرده است گفت:  فشار خون شبیه اسلحه‌ای در تاریکی است که به ناگاه به فرد صدمه می‌زند به همین علت باید مردم را به نحو مطلوب نسبت به این امر حساس کنیم.

مهندس فلاحی نیا تشریح کرد: این حساس سازی نه فقط با روش‌های معمول، بلکه باید با روشهای خلاقانه و جدید به ویژه ظرفیت فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی و حساس‌سازی مردم اقدام شود.

وی همچنین به لزوم همکاری واحدهای نظامی و انتظامی در اجرای این کمپین اشاره و بیان کرد: کمیته بسیج ملی فشارخون فراگیر است و همه باید مشارکت داشته باشند و در این راستا کمیته‌های تخصصی نیز تشکیل شده و تفاهم‌‌هایی با ادارات و نهادهای مربوطه انجام شده است. 

 


١٠:٤٤ - 1398/02/25    /    شماره : ٩٤٧٥٦    /    تعداد نمایش : ١٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: