صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه ابن سینا:

مقوله بهداشت در تمام حوزه های خدمتی دغدغه من بوده است

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه ابن سینا فعالیت در حوزه بهداشت را دغدغه و از علایق خود دانست. 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکترکرمی سرپرست معاونت بهداشتی ضمن قدردانی از اعتماد دکتر حیدری مقدم با ابراز خوشحالی برای خدمت در عرصه بهداشت گفت: دغدغه من در تمام حوزه های خدمتی مقوله بهداشت بوده و از همه مدیران شبکه های بهداشت و درمان و نیروهای ستادی و صف درخواست کمک‌ دارم. 

دکتر عطایی نیز با آرزوی موفقیت برای دکتر کرمی گزارش مختصری در زمینه بسیج ملی کنترل فشار خون، انتظارات از مدیران شبکه های بهداشت و درمان را بیان داشت.

وی با اشاره به عملیاتی شدن برنامه پایش فشار خون از ۱۷ خردادماه اظهار کرد: تاکنون ۱۳۳ هزار نفر در سامانه سیب ثبت شده اند و پایش فشار خون ‌برای ۱۷.۳  درصد از جمعیت مورد انتظار انجام شده است.

 دکتر عطایی یادآور شد که پایش فشار خون ۱۳ هزار و ۸۸۰ نفر در ۱۳۹ ایستگاه کل استان انجام شده است و بر اساس استانداردها وضعیت خوبی وجود دارد. 

وی در خصوص شناسایی، درمان و ارجاع از اقدامات دستگاههای همکار ازجمله هلال احمر و شهرداری ها و نظام پزشکی قدردانی کرد و یادآور شد که پایگاه فوریتهای پزشکی در همه شهرستانها انجام‌ وظیفه کردند همچنین همکاری بیمارستانها هم خوب بوده است و فشار خون کل مراجعین مراکز خدماتی و بیمارستانی نیز پایش می‌شود.

 وی با تاکید بر برنامه ریزی برای ویزیت بیماران ارجاعی توسط پزشکان گفت: زیرساخت های ارجاع سطح یک به سطح دو  در صورت صلاحدید پزشکان مورد توجه باشد. 

مدیریت مناسب برای تامین دستگاه فشار سنج در برخی واحدها،  فعال شدن شیفت های سیار در ساعات بعد از ظهر، در اختیار قراردادن رنکینگ استانی و شهرستانی در حداقل زمان ممکن، مدیریت اطلاع رسانی در شبکه ها از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.

 وی توضیحاتی در مورد پنل مدیریت اطلاعات سلامت معاونت بهداشتی بیان داشت و از ارسال این پنل به همه واحدهای دانشگاه به عنوان چراغ راه برنامه ریزی در شبکه های بهداشت و درمان خبر داد.
دکتر حیدری مقدم همچنین بر لزوم ارتباط مناسب مدیران شبکه های بهداشت و درمان با فرمانداران برای تکمیل پروژه ها تاکید کرد و گفت:  پرونده الکترونیک سلامت و سیستم ارجاع موضوعاتی بسیار مهم هستند و انتظار می‌رود  همه مدیران شبکه ها و مرکز بهداشت و درمان دغدغه های زمین مانده را با هماهنگی دکتر کرمی جمع بندی کنند و بر مبنای آن  منابع تخصیص داده شود.

 


٠٨:٢٠ - 1398/03/23    /    شماره : ٩٥٦٠٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: