صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه هم‌اندیشی ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه برگزار شد

در واپسین روز از برگزاری دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا، جلسه هم‌‌اندیشی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رضا شکوهی دبیر ستاد برگزاری جلسات هم‌اندیشی در تشریح نحوه برپایی این جلسات اظهار داشت: این هفته شاهد برگزاری هشتمین دوره ضیافت اندیشه اساتید بودیم که در 3 محور غرب‌شناسی، روشنفکری دینی و سبک‌زندگی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این دوره از شنبه 15 تیر ماه آغاز شده و تا پنجشنبه همین هفته در جریان خواهد بود گفت: از شنبه تا سه شنبه عصر کارگاه‌های آموزشی برگزار شد و دو روز پایانی به برپایی جلسات هم‌اندیشی اختصاص دارد.

دبیر هم‌اندیشی دوره ضیافت اندیشه از برگزاری 3جلسه هم‌اندیشی طی روز چهارشنبه خبر داد و افزود: این جلسات با حضور اساتید بلندپایه کشور دکتر روحی، دکتر رجبی دوانی، دکتر توانایی و حجت‌الاسلام کاظمی برگزار و مدیریت می‌شود.

وی به استقبال بالای اساتید از هشتمین دوره برگزاری ضیافت اندیشه اشاره و عنوان کرد: بسیاری از اساتید متقاضی تکرار این جلسات با عناوین مختلف در طی سال هستند.

دکتر شکوهی ادامه داد: از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی جلسات ضیافت اندیشه حضور فعال و گرم اساتید و دریافت بازخوردهای مثبت آنهاست که خوشبختانه بر اساس ارزیابی‌های استانی و کشوری طی دوره‌های قبل توفیق کسب رتبه‌ برتر استانی و کشوری را هم داشته‌ایم.

وی بیان کرد: برخی از جلسات این دوره از جمله جلسات روشنگری دینی که با هدف نقد ایدئولوژیست‌هایی نظیر دکتر سروش برگزار شد مورد استقبال بی‌نظیر اساتید دانشگاه واقع شد.

**بصیرت‌افزایی در اساتید خنثی‌کننده توطئه‌های فرهنگی

دکتر ابوالفضل روحی از اساتید این دوره از جلسات هم‌اندیشی در حاشیه برگزاری کارگاه جریان‌شناسی دینی ضمن اشاره به ظهور برخی جریان‌های انحرافی عقیدتی و فکری اظهار داشت: متأسفانه امروز جریان‌های خطرناکی مانند جریان "صادق شیرازی" در حال رشد هستند که با ابزار بصیرت‌افزایی می‌توان با آنها مقابله کرد.

وی با بیان اینکه بصیرت‌افزایی در قشر دانشگاهیان به ویژه اساتید، خنثی کننده توطئه‌های فرهنگی خواهد بود گفت: دوره‌های ضیافت اندیشه اساتید فرصت بسیار مناسبی برای این منظور است البته نباید محدود به این جلسات شد و برگزاری کارگاه‌ها و همایش‌های دیگر در این زمینه باید در طی سال تداوم داشته باشد.

**اساتید بیشترین رضایت را از دوره‌های ضیافت اندیشه دارند

دکتر توانایی از دیگر اساتید این دوره نیز اظهار داشت: معاونت آموزشی دانشگاه‌ها با همکاری دفتر نهاد رهبری در دانشگاه طی 8 سال گذشته اقدام به برگزاری این دوره‌ها کرده است که خوشبختانه اساتید شرکت‌کننده در دوره‌ها بیشترین رضایت را در نظرسنجی‌ها ابراز داشته‌اند.

وی افزود: هدف اصلی از اجرای دوره‌های مذکور افزایش و تعمیق باورها و ارزش‌های دینی در بین اساتید که قشر فرهیخته جامعه هستند بوده و در پایش‌های صورت گرفته در سطح کشور اثرات مطلوب آن در بین جامعه دانشگاهی لمس شده‌است.

دکتر توانایی عنوان کرد: جلسات مذکور در قالب سرفصل‌هایی از قبیل تمدن‌اسلامی، غرب‌شناسی، معرفت‌افزایی، سبک‌زندگی و مهارت‌ها برگزار می‌شود.

 


١١:٣٣ - 1398/04/20    /    شماره : ٩٦٣٩٣    /    تعداد نمایش : ١٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: