صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

اختتامیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اختتامیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری وب دا در همدان، دکتر فرهاد فراهانی معاون آموزشی دانشگاه در این مراسم با تاکید بر اینکه تلاشها در همه فعالیتهای کشور باید به سمت مردم باشد، گفت: غیرمادی، ساده، صادقانه و با سرعت بیشتر کار کردن راهگشای بسیاری از مشکلات است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از دکتر شکوهی برای برگزاری جلسات پربار تشکر کرد و به نمونه‌هایی از مسائل کوچک فرهنگی در دانشگاه ازجمله روابط دانشجویان با یکدیگر و با اساتید علاقه به هموطنان و کشور اشاره کرد و افزود: باید حس هم نوع دوستی، وطن دوستی و هموطن دوستی در افراد تقویت شود و با برخورداری از الگوهای مناسب ملی و دینی همه همچون حلقه‌های یک زنجیر کنار یکدیگر قرار بگیرند تا الگوی اسلامی بیش از پیش مورد قبول باشد.

دکتر سیده زهرا اصغری  خاطر نشان کرد که معاونت فرهنگی و دانشجویی پذیرای نقد همه صاحب نظران دانشگاه است.

 دکتر رضا محجوب عضو هیات علمی دانشگاه  نیز مطالبی در خصوص اهمیت تخصص در حوزه‌های فرهنگی، مقابله با تهاجم فرهنگی و امیدآفرینی، توسعه مباحث هم اندیشی گروههای مختلف در دانشگاه و امتیاز اعضای هیات علمی فعال در حوزه فرهنگ عنوان کرد.

دکتر زائری مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز عوامل مختلف تاثیرگذار در آسیب‌های اجتماعی و نقش خانواده‌ها در این موضوع، گفت: حوزه فرهنگی دانشگاه از نظرات اساتید صاحب نظر استقبال می‌کند.

ازجمله موراد مطرح شده در این جلسه بود.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی‌پور مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه یکی از مشکلات حوزه فرهنگی را تفاوت سیاست‌های فرهنگی دولت‌های مختلف دانست و در خصوص گذر جامعه از سنت به مدرنیته گفت: بخش قابل توجهی از فرهنگ تحت تاثیر معنویت و دین است و این نگاه در کشور ما با غرب تفاوت دارد و بسیاری از این موارد در کشور ما موضوعیت ندارد.

 وی بدنه اجتماعی را سرمایه کشور خواند و گفت: رفتار بزرگان ما و مسئولان در چشم مردم به عنوان برون‌داد نظام است بنابرابن گفته‌ها باید در راستای عمل آنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه در درس اخلاق پزشکی باید اهمیت اخلاق به دانشجویان آموزش داده شود، گفت: اخلاق محوری بر منفعت طلبی اولویت دارد.

تخصیص ماموریت‌ها با در نظر گرفتن اخلاق و تعهد، نقش خانواده و آموزش و پرورش، نقش مادران به عنوان مرکز پرورش فرزندان جامعه، برگزاری کارگاههای اخلاق پزشکی برای اساتید و دانشجویان، تصویب آموزش شیوه نامه پوشش و رفتار حرفه ای برای دانشجویان و برگزاری جلساتی در این خصوص برای اعضای هیات علمی از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

وی با یادآوری اینکه طبق تحقیق انجام شده افسردگی دانشجویان بیشترین مشکلی است که دانشجویان با آن مواجه هستند، خاطر نشان کرد که مهمترین مسائل و دغدغه های فرهنگی کاهش امید و اعتماد اجتماعی است.

در پایان این مراسم دو نفر از اساتید بالینی شامل دکتر حمیده پارساپور و علیرضا خلیلیان و دو نفر از اساتید علوم پایه شامل محمد طاهری و دکتر کرم پوریان تجلیل شدند.

 


١٢:٥٥ - 1398/04/20    /    شماره : ٩٦٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٤١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: