صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان:
  نسخه‌های نتیجه‌بخش برای حوزه سلامت در نظر گرفته شود
 

کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان همدان در سالن شهدای استانداری همدان با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام خمینی‌(ره) اظهار داشت: مسیر آینده کشور با فرمان رهبر کبیر انقلاب روشن شد و با توجه به اینکه روند رو به رشد نظام مقدس جمهوری اسلامی از تفکر بسیجی سرچشمه می‌گیرد باید با شناخت وظیفه به خوبی عمل شود.

آزادبخت بهره‌گیری از روحیه تفکر بسیجی برای پیشبرد امور را بااهمیت خواند و گفت: با تفکر بسیجی تمام راههای صعب‌العبور پشت سر گذاشته می‌شود و نظام با این تفکر تقویت خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه برای استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران شهدای بسیاری تقدیم شده، تاکید کرد: باید با ایثار و گذشت به بهترین شکل ممکن به مردم خدمت‌رسانی شود چرا که این تفکر بسیجی ما را به برنامه‌های بلند‌مدت می‌رساند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به اهمیت حساس‌سازی افکار عمومی و اطلاع‌رسانی در خصوص آنفولانزا افزود: بزودی در رابطه با آنفولانزا جلسه‌ای با حضور استاندار برگزار خواهد شد.
وی در مورد نکات قابل توجه و مداخلات پیشنهادی در قانون ترویج شده با شیر مادر تصریح کرد: حقوق افراد کارمند شاغل که وظیفه مادری را بر عهده دارند طبق قانون باید رعایت شود.
وی با تاکید بر اینکه باید نسخه‌های نتیجه‌بخش برای امور حوزه سلامت در نظر گرفته شود؛ موضوع جامعه ایمن را پیشنهاد خوبی دانست و ابراز امیدواری کرد که کشور نسبت به حوادث ایمن‌تر شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در خصوص مسمومیت با منواکسید کربن نیز تاکید کرد که باید با بهره‌گیری از کارشناسان در صدا و سیما در  ساعات پربیننده شاهد اطلاع‌رسانی گسترده‌ای در این حوزه باشیم.
قدردانی از خدمت‌رسانی دانشگاه در ایام اربعین حسینی

آزادبخت از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی همدان در خدمت‌رسانی در ایام اربعین حسینی قدردانی کرد و گفت: حضور جدی و پررنگ دانشگاه علوم پزشکی همدان در این ایام شایسته تقدیر است. 

وی در مورد بالا بودن آمار فوتی‌ها در فصل گردوتکانی اظهار داشت: جلسه‌ای در شهرستان تویسرکان برای بررسی این موضوع برگزار می‌شود و فرمانداری و دیگر مسئولان مرتبط با این حوزه خواسته‌ها را در دستورکار قرار می‌دهند.

افزایش پوشش غربالگری سلامت روان
معاون بهداشتی دانشگاه نیز با بیان اینکه دسترسی به خدمات غربالگری اختلالات روانپزشکی در مراکز خدمات جامع سلامت فراهم شده است، گفت: براساس دستورالعمل کشوری برای به کارگیری روانشناسان طبق دستورالعمل برنامه تحول شهری به ازای ۴۰ هزار نفر یک  روانشناس بالینی در ‌مراکز مربوطه ‌مشغول فعالیت هستند.
دکتر کرمی با اشاره به اینکه افزایش پوشش غربالگری سلامت روان مورد توجه است، گفت: افراد با مراجعه به مراقبین سلامت از خدمات اورژانس روانپزشکی بهره مند می‌شوند که امید است یکی از دستاوردها بهبود پوشش‌دهی در این حوزه باشد.
وی اظهار کرد: خدمات پاس مصوب اداری برای مراجعه کارکنان ادارات و سازمانها به پایگاههای بهداشتی لازم است مورد توجه باشد زیرا این موضوع در نهایت به بهره‌وری سازمان کمک می‌کند.
معاون بهداشتی دانشگاه با ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه جامعه ایمن اظهار داشت: این برنامه با هدف پیشگیری از سوانح و حوادث اجرا می‌شود و شامل آشنایی بیشتر مسئولان، تعیین و میزان همکاری هر یک از ارگان‌ها، انجام پژوهش، پایش و نظارت و ارزشیابی در این حوزه است.
وی ابلاغ برنامه جامع ایمن به شهرستان منتخب در طرح، تشکیل جلسه با ریاست فرماندار، محیط‌های پر‌خطر و حادثه‌خیز، فراهم شدن محیط ایمن برای کاهش حوادث و تصادفات را در دستورکار دانست.
لزوم برگزاری مجامع سلامت شهرستان‌ها و استان از دیگر موارد مورد تاکید دکتر کرمی بود.

اهمیت اطلاع رسانی در مورد مسمومیت با مونواکسید کربن و تیوپ‌سواری بدون کنترل

رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیرت حوادث دانشگاه نیز در این جلسه با برشمردن انواع حوادث غیرمترقبه و بالا بودن فوتی و مصدوم در حوادث ترافیکی با وجود تلاش برای کاهش این روند به بیان مثالهایی در این زمینه پرداخت و گفت: فهرستی از نقاط حادثه‌خیز سراسر استان به استانداری همدان ارسال می‌شود.
دکتر معصومی در خصوص سقوط از ارتفاع در باغداران شهرستان تویسرکان اظهار کرد: بخشی از اقتصاد شهرستان تویسرکان به باغداری گردو مربوط است و از ۲۵ شهریور تا ۲۵ مهر به دلیل بالا بودن تعداد سقوط از درخت گردو به مدت یک ماه یک‌کد اورژانس افزایش یافت.
وی به ارائه آماری در این خصوص و آسیب‌های موجود پرداخت و اظهار کرد که با بهره‌گیری از موضوع پایان‌نامه‌ یکی از دانشجویان برای طراحی کمربندی به منظور کاهش آسیب به گردوکاران این محصول می‌تواند به مرحله تولید رسیده و کاهش سقوط‌ها را موجب شود.
رییس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیرت حوادث دانشگاه با بیان اینکه امسال سرما و برف زودرس را در آبان‌ماه شاهد بودیم موضوع مسمومیت با منواکسید کربن را نیازمند اطلاع‌رسانی بیشتر دانست و مطالبی در خصوص تعداد مصدومین و فوتی‌های ناشی از مونو اکسید کربن در سالهای مختلف مطرح کرد و توصیه‌هایی در این زمینه بیان داشت.
وی تیوپ‌سواری بدون کنترل و برخورد با موانع را از مشکلات کنونی دانست و برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌ها را مهم عنوان کرد./ع

 
١٠٠٠٠١        سه شنبه ٥ آذر ١٣٩٨       ١٣:٢٠ 740
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: