صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  تشکیل جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رزن
 

سومین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رزن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان رزن، این جلسه پیرامون 4 موضوع اطلاع‌رسانی هفته ایدز، آنفولانزا و بیماری حاد تنفسی، ارتقاء سلامت مادران باردار به ویژه در فصل سرما و خود مراقبتی سازمانی ادارات تشکیل شد.

کارگروه سلامت امنیت غذایی شهرستان رزن در حالی برگزار گردید که همه مدعوین  با روبان قرمز نصب شده بر لباس خود در جلسه حاضر شدند و در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرآن مجید مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن دکتر مجید موانیه‌ئی کلیاتی در خصوص دستور کارهای جلسه بیان کرد.

در ادامه جلسه کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها در خصوص  دو دستور کار جلسه (اطلاع رسانی هفته ایدز – آنفولانزا و بیماری‌های حاد تنفسی )مطالبی در خصوص راههای انتقال‌، نحوه پیشگیری و ... بیان کرد، همچنین مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان رزن دکتر طاهری نیز نکاتی را خصوص آنفولانزای پرندگان برشمرد.

در ادامه جلسه، دستور کار بعدی جلسه که ارتقاء سلامت مادران باردار با اولویت فصل سرما بود مورد برسی قرار گرفت و کارشناس بحران بیمارستان ولیعصر(عج) و مسئول واحد بهداشت خانواده نکاتی در خصوص تدابیر لازم در خصوص آمادگی برای حفظ سلامتی مادران باردار در روستاها درفصل سرما و بارش برف بیان کرد.

دستور کار بعدی، خود مراقبتی سازمانی ادارات بود که توسط کارشناس آموزش مرکز بهداشت نکاتی بیان و مطالبی در خصوص سفیران سلامت عنوان شد.

در پایان جلسه فرماندار شهرستان رزن سید رضا سلامتی گفت: برای پیشگیری با ویروس اچ ای وی باید همه دستگاه‌ها و ادارات به‌ویژه آموزش و پرورش ،دانشگاهها،همکاری لازم را در راستای آموزش و اطلاع رسانی به جامعه هدف را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در راستای افزایش سلامتی و کارآیی کارکنان ادارات باید شورای سلامت ادارات تشکیل شود و برنامه‌های لازم پیش بینی شود.

فرماندار رزن دستورات لازم جهت آمادگی اداره راهداری و حمل نقل جاده ای و دهیاران، با دریافت اطلاعات دقیق از شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن در خصوص مادران باردار و در اولویت قرار دادن در فص سرما جهت بازگشایی و برف روبی مسیرها دستورات لازم را صادر کرد.

 

 

 

 
١٠٠١٥٧        سه شنبه ١٢ آذر ١٣٩٨       ١١:٢٥ 478
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: