صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   در هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز صورت گرفت
  تشکیل کمیته SIP در مرکز بهداشت شهرستان ملایر
 

در هفته آموزش و اطلاع رسانی ایدز کمیته SIPبا حضور رئیس مرکزبهداشت ملایر، کارشناسان واحدهای آموزش، بهداشت مدارس، خانواده و مبارزه با بیماریها باتفاق مشاور فرماندار و مسئول اموربانوان فرمانداری ویژه و نمایندگان ادارات آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، شهردای، بهزیستی و هلال احمر در مرکز بهداشت برگزار شد. 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی مرکزبهداشت ملایر، در این کمیته دکتر نیکو امجدی رئیس مرکز بهداشت ملایر ضمن معرفی مراکز و پایگاه‌های مشاوره بیماریهای رفتاری شهرستان ملایر در مورد بیماری ایدز و روش اطلاع‌رسانی به مردم مطالبی عنوان کرد.

 سپس دکتر محمد زند کارشناس ایدز مرکز بهداشت از همراهی دستگاه‌های اجرایی نام برده جهت پیشبرد برنامه‌های بهداشتی قدردانی کرد و اظهار داشت: با توجه به حساسیت برنامه اچ آی وی (ایدز) اهمیت اطلاع‌رسانی به عموم مردم باید نسبت به سال‌های گذشته چند برابر شود و در مورد روش اطلاع‌رسانی توسط مسئول روابط عمومی مرکز بهداشت ملایر از طریق چاپ استند و بنر و پمفلت و برچسب‌های تبلیغاتی تاکید کرد.

پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد فرمانداری ویژه ملایر با ارسال نامه به سازمان‌ها و ارگان‌ها آنها را موظف به درج شعارهای ایدز در سربرگ نامه‌های اداری و نصب بنر با شعار بهداشتی ایدز بر روی درب وردی نمایند، ضمنا" تمامی ادرات و سازمان ها نسبت به رسیدن به شاخص‌های برنامه استراتژیک ایدز تا بهمن ماه سال جاری اقدام لازم را به عمل آورند.

همچنین مقررشد آموزش و پرورش نواحی سه گانه ملایر نسبت به رسیدن شاخص هدف آموزش دانش‌آموزان در برنامه استراتژیک اهتمام و نسبت به دعوت از مدیران مدارس و آموزش اچ آی وی به آن ها اقدام نمایند. بهزیستی ملایر  نیز  نسبت به شناسایی و آموزش کودکان خیابانی و کودکان کار اقدام تا به شاخص برنامه چهارم رسیده و در مورد آموزش مددجویان و کمپ های ترک اعتیاد و dicو حساس‌سازی آنها اقدام لازم به عمل آورد.

 در این کمیته مصوب شد دانشگاه‌ها  نسبت به برگزاری همایش و اطلاع رسانی به دانشجویان و هلال احمر نسبت به آموزش داوطلبان اقدام و نتیجه به مرکز بهداشت ارسال شود و ترمینال‌های برون شهری نیز در مورد اطلاع رسانی در خصوص ایدز اقدام شود.

 

 

 

 
١٠٠١٧٣        چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨       ٠٨:٠٦ 527
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: