صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
  شهید مفتح نخستین پرچمدار پیوند بین حوزه و دانشگاه بود /مشکل کمبود دارو در کشور نداریم
 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهید مفتح نخستین پرچمدار پیوند بین حوزه و دانشگاه بود و این روند وحدت آفرین باید الگوی همه ما در نظام اسلامی باشد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر سعید نمکی که از شب گذشته در همدان حضور یافته بود، ظهر امروز در مراسم نکوداشت وحدت حوزه و دانشگاه، سخن خود را با شعر "من که باشم که برآن خاطر عاطر گذرم..." آغاز کرده و اظهار داشت: صحبت کردن در این محافل و در مورد شخصیتی چون شهید مفتح بسیار سخت و سنگین است.

وی با بیان اینکه شهید مفتح تاثیرات بسیاری در تمدن اسلامی داشته‌است عنوان کرد: در زمان بنی امیه تاثیرات چندانی در توسعه و تکوین تمدن و فرهنگ اسلامی نداشت اما در زمان بنی عباس تحولات گسترده‌ای در زمینه توسعه معماری و فرهنگ و هنر در کاخ خلفای بنی عباس شکل گرفت همچنین زبان عربی که زبان دانش روز در بیت الحکمه بغداد بود توسعه یافته بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قدمت فرهنگ و تمدن در استان همدان خاطرنشان کرد: امروز این سرزمین وسعتی برای بردن نام بزرگان دین و فرهنگ شده که یکی از این بزرگان بوعلی سیناست اما متأسفانه او در سرزمین خود غریب است با این حال در دیگر کشورها نام و اثر نیک او زنده نگاه داشته می‌شود.  

وی تصریح کرد: بوعلی سینا طی 58 سال زندگی اثرگذار خود در فقه، فلسفه و حکمت نظیر ندارد و او را از همان سنین نوجوانی او را فقیه می‌شناختند، او از همان سنین نوجوانی ادیب و طبیب و هنرمند بود و در تمام تاریخ چنین شخصیتی نظیر ندارد.  

دکتر نمکی با اشاره به اینکه همدان سرزمین بوعلی‌سینا است و او عاشق علی(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) بود بیان کرد: اگر چه قضاوت‌های متفاوتی در خصوص شخصیت او صورت می‌گیرد اما مردمان همدان باید واکاوی در شخصیت او داشته باشند و حقیقت این شخصیت بی‌نظیر را به همگان معرفی کنند.

وی تأکید کرد: شهید مفتح از دیگر عالمان بزرگ این استان اولین پرچمدار وحدت حوزه و دانشگاه بود، افرادی مثل شهیدان مفتح و بهشتی فکر بلند، روح بلند و زبان صادق داشتند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امروز بیشترین وحدت را بین مجموعه‌های دانشگاهی داریم اما سیاست‌زدگی آفت نظام شده است که در برخی موارد حتی حاضریم با خودخواهی و انحصار طلبی منافع حزب و گروه و شخص را جایگزین منافع نظام کنیم.

وی تشریح کرد:تمام دشمنان ما امروز در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی وحدت کرده‌اند اگرچه قطعا راه به جایی نمی‌برند در چنین شرایطی لازم است ما در میان خود به سمت گسست و نفاق نرویم و وحدت انقلابی را بیش از پیش سرلوحه کار خود کنیم.  

دکتر نمکی ضمن تأکید بر اینکه در درون نظام وحدت بین حوزه و دانشگاه و وحدت بین نهادها و مجموعه ها باید الگوی ما باشد گفت: افرادی مثل شهید مفتح ضمن خوشرویی و پذیرش انتقادات، پرچمدار وحدت در نظام در بین کلیه کشورهای اسلامی در برابر شرک و نفاق بودند.

وی در ادامه گریزی هم به مسائل و دغدغه‌های حوزه بهداشت و درمان داشت و تبیین کرد: امروز کمبودهای دارویی ما یک سوم مشابه سال قبل است و تا تیرماه آینده کلیه مراکز تولید دارو ذخیره دارویی دارند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: به لطف خدا موفق بوده‌ایم در حوزه بهداشت و درمان هزار پروژه برای افتتاح آماده کنیم و در رسیدگی به بیماران صعب العلاج و کاهش هزینه‌های بیماران اقدامات ارزنده‌ای صورت دهیم.

وی اظهار داشت: امسال 8100 تخت بیمارستانی جدید در شرف افتتاح است که اولویت با مناطق محروم است و سال بعد نیز 6 هزار تخت بیمارستانی به مجموعه بهداشت و درمان اضافه خواهد شد.

**لغو سفر وزیر بهداشت به شهرستانها در فرصت مقتضی جبران خواهد شد

دکتر نمکی همچنین به موضوع الحاق افرادی که تاکنون بیمه نداشته‌اند به مجموعه بیمه‌شدگان اشاره کرد و افزود: بین 8 تا 9 میلیون نفر بیمه شده جدید به افراد تحت پوشش اضافه می‌شود و امید است استمرار این حرکت‌ها رضایت روز افزون مردم و کاهش اثرات تلخ بیماری را در خانواده ها موجب شود.

وی در پایان این مراسم از اینکه سفر به شهرستان‌های استان همدان به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی کنسل شد عذرخواهی کرد و اظهار داشت: در فرصتی مناسب قضای این تکلیف را به جا خواهیم آورد.

**نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی: وحدت حوزه و دانشگاه آرمان انقلاب است

دکتر محمد مهدی مفتح نیز در مراسم نکوداشت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: این مراسم به مناسبت بزرگداشت خدمتگزار حوزه و دانشگاه برگزار شده است کسی که در همدان متولد شد و در حوزه علمیه آخوند ملا علی و حوزه قم تحصیل کرده و در 51 سالگی به شهادت رسید.

وی افزود: در استان همدان به‌عنوان زادگاه این شهید هر ساله مراسم باشکوهی برگزار می‌شود و امسال دانشگاه علوم پزشکی در پاسداشت این استاد حوزه و دانشگاه پیشگام بوده‌است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی به جلسه شب گذشته با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استانداری همدان اشاره و بیان کرد: جلسه شب گذشته با وزیر و رصد فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان گواه فعالیت‌های خوب حوزه بهداشت و درمان در این استان بود.

وی با اشاره به به اینکه وزیر بهداشت ید طولانی در حوزه فرهنگ و ادب دارد متذکر شد: حضور چنین شخصیت‌های شامخ و اثرگذاری در این مراسم مایه مباهات است.

دکتر مفتح ضمن تأکید بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه، از آرمان‌های انقلاب اسلامی است گفت: شهید مفتح در صحن دانشگاه مورد هدف منافقان کوردل قرار گرفت و شهادت او در دانشگاه پیمانی ابدی شد که موارد مد نظر امام خمینی(ره) و آنچه مورد نظر شهید مفتح بود در فضای دانشگاه و حوزه محقق شود.  

وی تصریح کرد: آنقدر این هدف در دیدگاه امام و انقلاب اسلامی بزرگ بود که روز شهادت شهید مفتح به نام وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شد و امید است این مراسم‌ها موجبات تحقق این هدف و تعالی اهداف بلند انقلاب را در این زمینه فراهم آورد. / ز.بیگدلو

 

 
١٠٠٥١٩        سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٨       ١٤:٠٧ 897
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: