صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار شد
  همگرایی حوزه و دانشگاه با بهره‌گیری از اندیشه‌های ناب آیت الله دکتر مفتح
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان همگرایی حوزه و دانشگاه با بهره‌گیری از اندیشه‌های ناب آیت الله مفتح را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رشید حیدری‌مقدم در همایش گرامیداشت روز حوزه و دانشگاه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با خیرمقدم به مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه؛ از شهید مفتح به عنوان یکی از مفاخر کشور یاد کرد و روز وحدت حوزه و دانشگاه را به همه استادان حوزوی و دانشگاهی تبریک گفت.

وی، بیست و هفتم آذرماه را یادآور عروج مجاهدی خستگی‌ناپذیر و عالمی ربانی، آیت‌اللّه مفتح دانست و گفت: این شهید والامقام در راه تحقق این اندیشه و آرمان بلند که از اندیشه بلند امام راحل رحمه الله برخاسته بود، تلاش‌های بی‌وقفه‌ای انجام داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: بی‌شک وحدت و همکاری حوزه و دانشگاه به عنوان این دو پایگاه فکری ـ فرهنگی جامعه، برای حفظ فرهنگی اصیل، در مقابل هجوم ارزش‌های غربی، ضروری است.

 وی با تاکید بر اینکه تبیین موضوع علم و دین برای نسل جوان ضرورت دارد گفت: امروزه فضای دانشگاه فضای گفتمانی است و علمای حوزه در دانشگاه حضور می‌یابند و به عنوان مدرس در ارائه دروس معارف نقش ایفا کنند.

دکتر حیدری‌مقدم افزود: دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه شکل گرفته است و این دبیرخانه در طول سال با تشکیل اتاق‌های اندیشه‌ورز در تحقق وحدت حوزه و دانشگاه گام‌های موثری برمی‌دارند.

وی خاطر‌نشان کرد که طلّاب و دانشگاهیان با یکدیگر مرتبط هستند و با برگزاری جلسات مختلف با حساسیت مثبت و علاقه با هم  همکاری می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان ابراز امیدواری کرد که افراد جامعه بیش از پیش از از اندیشه‌های ناب و مقدس و تفکر ارزشمند آیت الله مفتح بهره‌مند شوند. 

 
١٠٠٥٢٣        سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٨       ١٥:٣٢ 722
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: