صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار کرد

کارگاه سلامت زنان میانسال در دوره باروری و یائسگی

کارگاه سلامت زنان میانسال در دوره باروری و یائسگی در معاونت بهداشتی دانشگاه و به همت مدیریت سلامت خانواده و جمعیت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان، میانسالان (زنان و مردان 30 تا59 سال) حدوداً یک سوم جمعیت کشور ما را تشکیل می­دهند و بطور روز افزونی جمعیت آنان در حال افزایش است. این گروه یکی از گروه­های سنی مهم، مولد و فعال جامعه است که  دارای نقش مولد اقتصادی بوده و به همین سبب سایر گروه­های سنی در خانواده و جامعه به آنان وابسته­اند. میانسالان محور سلامت خانواده­اند، مرگ و میر، ناتوانی و رفتارهای آنها، همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تاثیر قرار داده، خطرات تهدید کننده سلامتی آنان بر سلامت سایر گروه­های سنی در خانواده  نیز موثر است. همچنین ارتقای سلامت این گروه تضمین کننده سلامت آنان در دوره سالمندی است. گرچه زنان و مردان در برخورداری از خدمات سلامت به یک اندازه محق هستند اما زنان به دلیل شرایط فیزیولوژیک خود به توجه بیشتری نیاز دارند.

در این راستا کارگاه یک روزه­ای با عنوان «سلامت زنان میانسال در دوره باروری و یائسگی (1)» به صورت حضوری در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

هدف از برگزاری کارگاه، توانمندسازی هسته آموزشی در خصوص مطالب مرتبط با سلامت زنان میانسال و انتقال آموزش ها به محیطی­ترین سطوح ارائه­دهنده خدمت بود.  

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و انجام پیش­آزمون، کارگاه با خیر مقدم و مقدمه دکتر نوری؛ مدیر سلامت جمعیت و خانواده آغاز شد. سپس دکتر پارساپور ؛عضو هیئت علمی گروه آموزشی زنان  و دکتر حقیقی؛ عضو هیئت علمی گروه آموزشی روانپزشکی مطالب خود را در قالب اسلاید ارائه نمودند. در ادامه مدرسین به پرسش ها پاسخ داده و در پایان کارگاه پس­آزمون برگزار شد.

 

گروه هدف این برنامه پزشک، ماما، کارشناس سلامت میانسالان، کارشناس مسئول بهداشت خانواده و کارشناسان سلامت روان بودند.

 

 

 

 


٠٨:٤٣ - چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٩٧٨٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: