صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  برگزاری کارگروه پدافند غیرعامل
 

جلسه کارگروه پدافند غیرعامل در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، یکی از اعضا جلسه اظهار کرد: از تهدیدات عمده در دو دهه آینده کاهش جمعیت است که تبعات بسیاری برای جامعه ازجمله تامین نیروی کار و بالارفتن چتر هزینه‌ای بیمه دارد.
وی افزود: عمده اقدامات مربوط به پدافند زیستی توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان است که باید با کمک دیگر نهادها اقدامات پیشگیرانه‌ای در این خصوص داشته باشد.
وی یکی از تهدیدات خاموش را افزایش نسبی سرطان و کاهش سن ابتلا به این بیماری در جامعه و کاهش سن اعتیاد عنوان کرد و گفت: افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی نیز نیازمند توجه ویژه به رژیم غذایی و اطلاع‌رسانی در خصوص مسائل خودمراقبتی است.
وی با بیان اینکه تهدیدات مربوط به هر اداره با بهره‌گیری از منابع مختلف ازجمله تهدیدات مربوط به حوزه سلامت گردآوری می‌شود بر لزوم شناسایی تهدیدات زیستی تاکید کرد و گفت: باید برنامه‌ریزی برای کشف، شناسایی و پاکسازی تهدیدات زیستی انجام شود.
وی با اشاره به سوابق تاریخی تهدیدات زیستی به مثالهایی در این زمینه اشاره کرد.
وی اطلاع‌رسانی به مردم را مهم خواند و بر لزوم هماهنگی ادارات مختلف تاکید کرد و توجه به تهدیداتی همچون نگهداری حیوانات در منازل، آلودگی سبزیجات با فاضلاب و استفاده بی رویه از سموم و کود را خواستار شد.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه نیز با بیان اینکه جابجایی مواد خطرناک و عبور تانکرهای حامل سوخت عراقی از استان‌های غربی ازجمله همدان مشکل‌ساز است، به برخی دستورالعملهای مورد نیاز در این خصوص اشاره کرد.
دکتر حبیب معصومی با تاکید بر اهمیت سرمایه‌گذاری در مباحث آموزشی مطالبی در خصوص بالابودن آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات، بی توجهی به رژیم غذایی بیان داشت.
وی با اشاره به اینکه بالابودن تراکم جمعیت امدادرسانی را با مشکل مواجه می‌کند، گزارشی از تجربه جابجایی موج جمعیت در اربعین حسینی و مدیریت شرایط ارائه داشت و گفت: اجتماعات بالای ۲۰۰ نفر در سطح شهر باید با مجوز باشد.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مشکلات ما از حوزه‌های دیگر نشأت می گیرد، تصریح کرد: حوزه سلامت از حوزه‌های دیگر متاثر می‌شود و بی توجهی به ایمنی و سلامت عملکرد هر یک از حوزه مشکل ساز خواهد بود.
دکتر یگانه نیز با یادآوری اینکه جلسات مشترک ماهانه در سطح شهرستان با دامپزشکی برگزار می‌شود، اظهار کرد: مطب‌ها و مراکز درمانی مواردی که قلبلیت اپیدمی دارد را گزارش گیری نموده و سپس پیگیری‌ها و پایش‌های لازم انجام می‌شود.
دکتر یگانه نیز با بیان اینکه ارزیابی ایمنی و خطر واحدها انجام شده است؛ تهیه محتواهای آموزشی مرتبط با تهدیدها را در صدا و سیما و رفع برخی تناقض‌ها در تبلیغات رسانه ملی مرتبط با سلامت مردم را خواستار شد.
عضو دیگر جلسه با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص پدافند غیرعامل و بحران‌ها نسبت به سایر ادارات خیلی خوب عمل کرده است، افزود: پدافند زیستی بیشترین ارتباط را با حوزه سلامت دارد و حوزه سلامت از اصلی ترین قرارگاههای زیستی است و در صورت نیاز جلسات با حضور استاندار می‌توان برگزار می‌شود.
در این نشست بر اهمیت برگزاری جلسات هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی در مهار بیماری‌های مشترک انسان و دام شامل نوپدید و بازپدید تاکید شد و در ادامه نشست هر یک از حضار در خصوص وظایف سازمانی خود در حوزه پدافند غیرعامل و آمادگی با بحرانها مطالبی بیان داشتند.

 
٩٩٥٩٨        دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨       ١٠:٤٥ 565
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: