صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه نماینده ولی‌فقیه با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مطرح شد:

مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی پیشگام در ارائه خدمات آنکولوژی

 

 

 

 

 

در جلسه نماینده ولی‌فقیه با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بر پیشگام بودن مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی در ارائه خدمات آنکولوژی و داخلی تأکید شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب شعبانی در جلسه دیدار با مسئولین دانشگاه علوم پزشکی همدان و مرکز آموزشی درمانی بهشتی بر جایگاه والای "سلامتی" و "امنیت" به‌عنوان دو نعمت ارزشمند تأکید و اظهار کرد: مرکز آموزشی درمانی بهشتی یک مرکز ارجاعی است که در مواردی منحصر بفرد است بنابراین نیازمند امکانات و نیروی درمانی ویژه است تا عملکرد انحصاری این مجموعه به نحو مطلوب ارائه شود.

وی همچنین با اشاره به لزوم تقویت کادر اجرایی و تجهیزات این بیمارستان تبیین کرد: گاهی در نقاطی از استان، شیوع برخی بیماری‌ها گسترش می‌یابد که لازم است دانشگاه در مراکز تحقیقاتی خود به این مهم و ریشه‌یابی علل آن بپردازد.

امام جمعه شهر همدان با ابراز رضایت از شرایط فیزیکی و ساختار مجموعه درمانی شهید بهشتی گفت: توجه به زمانبندی پزشکان متخصص این مرکز نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا زمان شایسته و مناسبی برای هر بیمار صرف ‌شود.

دکتر رشید حیدری‌مقدم نیز در این جلسه اظهار داشت: این بیمارستان در امور پزشکی به‌ویژه بیماری‌های داخلی در منطقه غرب کشور مرجع شناخته می‌شود و عمدتا بیماران دیگر استان‌ها نیز برای درمان جامع در این حوزه به بیمارستان بهشتی ارجاع داده می‌شوند.

وی با اشاره به استقرار دستگاه‌های دیالیز در این مجموعه عنوان کرد: به‌زودی تعداد دستگاه‌های دیالیز استان افزایش خواهد یافت اما این افزایش امکانات در بخش درمان راه‌حل اصلی نیست و باید تمرکز بیشتری بر حوزه پیشگیری داشته باشیم تا میزان ابتلا کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: اشاعه فرهنگ اهدای عضو در خصوص بیماران کلیوی و دیالیزی نیازمند توجه ویژه است از این رو درخواست دارم در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و حوزه علمیه توجه به این مهم در دستور کار قرار گیرد زیرا در مواردی نظیر پیوند کلیه، با شرایط اقتصادی موجود فشار مضاعفی به برخی از اقشار جامعه تحمیل می‌شود که فرهنگ اهدای عضو می‌تواند راهکار مناسبی در این زمینه باشد.

وی افزود: در پژوهشی که توسط وزارت بهداشت به‌عمل آمده ما رتبه قابل قبولی در مجموعه وزارت بهداشت در جلب رضایت مردم به دست آورده‌ایم و این نشان از عملکرد هماهنگ و پرشتاب دانشگاه در ارائه خدمت به مردم دارد.

دکتر حیدری‌مقدم بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان از 17 مرکز تحقیقاتی برخوردار است که مسائل مختلفی از جمله میزان شیوع بیماری‌ها در استان و علل و عوامل آن را مورد بررسی قرار می‌دهد که همین امر در افزایش رضایت مخاطبان نقشی مهم ایفا می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به مطالبه 250 میلیارد تومانی دانشگاه از بیمه‌ها خاطرنشان کرد: این موضوع یکی دیگر از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ارائه خدمات به بیماران با احقاق این مطالبات تسریع یافته و امکانات و فضای بهتری در این راستا فراهم می‌شود. 

خبرنگار: ز. بیگدلو 

عکاس: ی. احمدی 

 

 


١٥:٤٧ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: