صفحه اصلی > آرشیو تاريخي اخبار 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  همدان/ بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان از مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا و شرایط خدمات رسانی به  بیماران عفونی و ویزیت مراجعین، بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، با توجه به آماده‌باش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقابله با ویروس کرونا در سطح کشور، دکتر رشید حیدری‌مقدم به همراه دکتر جلیلی معاون درمان و دکتر طاهری مدیر روابط عمومی دانشگاه به همراه مدیر و رئیس بیمارستان از بخش‌های مختلف این مرکز و نحوه پذیرش و رسیدگی به مراجعین بازدید کرد.

در این بازدید تریاژ، اورژانس بستری، آی سی یو عفونی و آی سی یو جنرال همچنین شرایط بستری بیماران مورد بررسی و ارزیابی دکتر حیدری‌مقدم و هیئت همراه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی همدان در مواجهه با کرونا ‌ویروس اظهار کرد: متأسفانه به نظر می‌رسد ضریب نفوذ شایعات از ویروس کرونا در کشور بیشتر شده و شایعات بیش از این ویروس، در برهم زدن امنیت روانی مردم و ایجاد دغدغه برای هموطنان اثرگذار بوده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه با اطمینان می‌توان گفت این ویروس از آنفلوانزا ضعیف‌تر از H1N1است عنوان کرد: از مردم عزیز تقاضا دارم به هیچ عنوان به شایعات توجه نکرده و آرامش خود را با این شایعات به مخاطره نیندازند و به هیچ منبع غیرعلمی و غیرمستند که به ارائه آمار و ایجاد حواشی پیرامون این ویروس می‌پردازد توجه نکنند.

وی تصریح کرد: در کل استان همدان در مواردی که نیاز بوده نمونه‌گیری انجام و به آزمایشگاه رفرانس وزارت بهداشت ارسال شده‌است که هیچ مورد مثبتی از نمونه‌های استان مثبت اعلام نشده‌ و تنها مرجعی که می‌تواند موارد مثبت این ویروس را اعلام کند سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

دکتر حیدری‌مقدم با اشاره به اینکه خوشبختانه هیچ‌گونه بار اضافی بیماری‌های تنفسی در 15 روز گذشته در استان مشاهده نشده‌است، گفت: مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا به‌عنوان بیمارستان مرجع برای بیماران دارای علامت منظور شده است و البته از پایین‌ترین سطوح بخش‌های بهداشت و درمان مبنا بر وجود این ویروس و بررسی افراد دارای علامت قرار داده شده ‌است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به افتتاح آی سی یو مجهز مرکز فرشچیان سینا اشاره و بیان کرد: خوشبتانه آی سی یو با تجهیزات مناسب و 30 تخت در این مرکز آماده فعالیت است که خوشبختانه با وجود شرایط آماده باش کشور در رابطه با بیماری کرونا تاکنون هیچ بیماری به این آی سی یو منتقل نشده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیمارستان بعثت را پشتیبان مرکز فرشچیان سینا برشمرد و افزود:  در صورت نیاز می‌توان از ظرفیت 200 تخت در بیمارستان بعثت جهت پذیرش بیماران دارای علامت کرونا نیز بهره برد.

وی همچنین بر لزوم رعایت بهداشت فردی به‌عنوان شاه‌کلید پیشگیری از ابتلا به هر بیماری تنفسی تأکید کرد و ادامه داد: شست‌شوی مداوم دست‌ها با آب و صابون و رعایت نکات پیشگیرانه در مواجهه با افراد دارای علامت می‌تواند بهترین راهکار در مبتلا نشدن به کرونا ویروس باشد.

دکتر حیدری‌مقدم خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک برای عموم مردم ضرورت ندارد و این مهم تنها برای همکاران بخش‌های درمان که با بیماران سر و کار دارند، یا افرادی که با فرد بیمار در ارتباط هستند ضروری است. بنابراین با خرید بی‌رویه ماسک و مایع ضدعفونی تب بازار سیاه در این موارد را بیشتر نکنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
١٠٢١٣٣        يکشنبه ٤ اسفند ١٣٩٨       ١٢:٠٠ 1463
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: