صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

انجمن خیریه مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان افتتاح شد

انجمن خیریه مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان با حضور مسئولین این مرکز، دانشگاه و استان افتتاح شد. 

به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، دکتر منافی رئیس مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان در آیین افتتاح انجمن خیریه این بیمارستان و تجلیل از خیرین مرکز ضمن قدردانی از مشارکت خیرین در پیشبرد امور این بیمارستان اظهار داشت: انجمن خیریه با حمایت مسئول مشارکت های مردمی دانشگاه راه اندازی شده و بنده قدردان مشارکت همگان هستم.

وی تصریح کرد: صندوق های خیریه در سطح بیمارستان ها و ادارات بسیار هستند اما هر یک از ما می توانیم در هر امر خیری یک خیر باشیم و لذتی که در کار خیر هست شاید در هیچ کار دیگری برای فرد نمود نداشته باشد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی فرشچیان ادامه داد: به استناد آیات و احادیث، هرکس نیاز مومنی را برآورده کند خداوند حوائج او را مرتفع می کند و حتی می توان در این اقدام خودنمایی کرد تا همگان به امر خیر تشویق شوند.

وی با بیان اینکه نجات جان بیمار از مرگ بسیار ارزشمند است اما احساس نجات جان بیمار قابل مقایسه با کمک به نیازمندان نیست و این لذتی وصف ناپذیر دارد تشریح کرد: ما باید از طریق کارکنان خود نیز در این اقدام خیر مشارکت کنیم و می توان 4 رقم ریالی انتهای حقوق و دستمزد پرسنل را به این کار اختصاص داد.

دکتر منافی همچنین ضمن تبریک خجسته زادروز حضرت زهرا (س) خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) اسوه ای والا و بزرگ است که حق این بوده این روز روز مادر نامیده شود و پدران و مادران ما باید تا حد امکان مورد احترام باشند چرا که تا مدتها حسرت خدمت نکردن به آنها با فرد باقی می ماند.

دکتر مژده شکری مسئول مشارکت های مردمی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از اهتمام مسئولین بیمارستان در راه اندازی این مجموعه خیریه اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت متبوع باید در 14 بیمارستان استان موسسات خیریه راه اندازی شوند که بیمارستان قلب فرشچیان در این امر از پیشگامان بوده است.

وی افزود: 25 درصد زیرساخت ها در حوزه بهداشت و درمان توسط دولت مهیا می شود و 75 درصد توسط افراد داوطلب و مشارکت مردم فراهم می شود که این امر در اغلب کشورهای دنیا به همین منوال اجرا می شود، در این راستا نیاز مبرم به مشارکت همدلانه همگان داریم تا آموزش، توسعه و تجهیز در این برنامه ها عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساختها و ارائه خدمات مطلوب در نتیجه این همدلی به جامعه ارائه می شود گفت: عمل خیرخواهانه علاوه بر اقناع درون، اثرات پربار و پر برکتی در زندگی افراد دارد که در عمق وجود افراد خانه می کند و من خواهشمندم خیرین و عموم مردم در مسیر تقویت و ارتقای موسسات خیریه بیمارستانی همراه و همقدم ما باشند.

دکتر شکری جلب مشارکت و متمرکز کردن کمک خیرین و همچنین رفع نیازهای حوزه درمان در بیمارستانها را مهمترین هدف شکل‌گیری خیریه های بیمارستانی برشمرد و عنوان کرد: مشارکت ها تنها در موضوعات مالی صورت نمی گیرد و گاهی آموزش یا اقداماتی از این دست نیز می تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: حدود 70 سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت فعال هستند که امید است با همکاری و ارائه رهنمودها در مسیر درست خود قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان رییس شورای هماهنگی تبلیغات استان نیز در این مراسم با اشاره به شکل گیری 22 حکومت در کشور ایران اظهار داشت: به نظر می رسد هیچیک از این حکومت ها زندگی را بر مبنای بندگی تعریف نکردند و ارزش انقلاب ما در همین تضاد است که دقیقا در جهت خلاف این حکومت ها شکل گرفت.

وی با بیان اینکه در دوران حکومت 57 ساله پهلوی حتی مرگ و میر مادر و نوزاد در بدو تولد آمار بالایی داشت عنوان کرد: طی 57 سال حکومت پهلوی ما 5 هزار متخصص در کشور داشتیم اما در 40 سال استقرار انقلاب حدود 45 هزار متخصص در کشور تربیت شده است و این تنها گوشه ای از نشانه های رشد انقلاب است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات از آمادگی بنیاد فرشچیان برای مشارکت در امور خیریه این استان خبر داد و افزود: امید است مسئولین دولتی نیز در این تعامل همراهی مطلوب و مناسبی در جهت پیشبرد اهداف خیریه داشته باشند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اظهار داشت: مادیاتی که در راه خیر صرف شوند سراسر خیر خواهند بود و اثر آن در زندگی افراد نمایان خواهد شد.

در پایان این مراسم از خیرینی که در این مجموعه درمانی مشارکت داشتند تجلیل شد.

امید اینانلو، مرضیه مختاری، سید کیانوش حسینی، پناهی، خلیلیان، مهدی مرادی، خانواده شادروان زینی، محمود حصاری، آذرپیوند، دکتر جلالوند، شمسعلی روزبه، محمد سالیان، علیرضا زکاوت پور وآن خانواده مرحوم فرشچیان خیرینی بودند که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند.

 


١٢:٢٩ - يکشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١٠١٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٢١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: