صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه خبر داد

تشکیل 35 هزار پرونده الکترونیک برای واحدهای صنفی و کارگاه‌های همدان

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه از تشکیل 35 هزار پرونده الکترونیک برای واحدهای صنفی و کارگاه‌های سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مهندس حسینعلی نوروزی در مراسم واگذاری خدمات صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان دولت اظهار کرد: امروز در کنار دفاتر پیشخوان دولت در راستای رضایتمندی اصناف اقدام مشترک را آغاز خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تمام افرادی که به نحوی در تهیه مواد غذایی و اماکن عمومی فعالیت دارند، باید به رعایت مسائل بهداشتی بپردازند.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه با اشاره به اینکه کارت سلامت یا کارت بهداشت اصناف تضمین‌کننده سلامت فرد ارائه‌دهنده خدمت  است، گفت: دو نوع کارت تندرستی با دو اعتبار 6 ماهه و 12 ماهه برای انصاف صادر می‌شود که دفاتر پیشخوان در صدور این کارت‌ها باید دقت لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 85 درصد متصدیان اصناف دارای کارت تندرستی هستند و 15 درصد آنها فاقد کارت تندرستی، خاطرنشان کرد: انتظار بر این است بعد از اجرای طرح مورد نظر، شاخص دسترسی اصناف به کارت بالا رود.

مهندس نوروزی با تاکید به اینکه تمام روند صدور کارت تندرستی در مرکز بهداشت انجام می‌شود اما فرایند اداری به دفاتر پیشخوان دولت محول خواهد شد، گفت:  نظارت فنی بازرسان بهداشت محیط در شهرستان‌ها موضوع بسیار حائز اهمیت است و امیدوارم نظارت فنی در کار دفاتر پیشخوان داشته باشند تا شاهد اجرای روان امور باشیم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته موضوع واگذاری خدمات صدور کارت تندرستی به دفاتر پیشخوان دولت در وزارت بهدشات مطرح و به تبع در کارگروه استانی پرداخته شد، افزود: از نزدیک مشاهده روند اجرای طرح در چند استان نظیر تهران که آغاز شده، باعث شد نواقص را شناسایی و برطرف کنیم تا با جدیت بیشتر کار آغاز شود.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه با اشاره به اینکه زیرساخت‌های فراهم شده و اطمینان خاطر نسبت به اجرای طرح از سوی دانشگاه علوم پزشکی و دفاتر پیشخوان وجود دارد، گفت: سامانه جامع بازرسی بهداشت محیط طی دو  و سه سال اخیر در سطح استان آغاز شده است.

وی از تشکیل 35 هزار پرونده الکترونیک برای واحد صنفی و کارگاه‌های سطح استان خبر داد و افزود: اطلاعات تمام بازرسی‌های بهداشت در این سامانه ثبت می‌شود و  ضریب اطمینان کار بسیار بالاست.

مهندس نوروزی با اشاره به اینکه در بخش بهداشت محیط علاوه بر اینکه کار جدید آغاز می‌شود و آن استفاده از توان بخش خصوصی در صدور کارت تندرستی است، گفت: در قسمت‌های دیگر نیز پیشقدم بوده‌ایم و با حوزه اصناف هماهنگ شده و بخشی از فعالیت غیر حاکمیتی به دفاتر پیشخوان واگذار می‌شود.

وی تاکید کرد: کار در بخش بهداشت بسیار است و باید برای بهتر انجام شدن امور از توان بخش خصوصی  استفاده کرد.

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه در ادامه به اقدامات واحد بهداشت محیط معاونت بهداشتی همدان  در کنترل دخانیات اشاره کرد و افزود:  در خصوص کنترل دخانیات، همدان از استان‌های موفق در سطح کشور شناخته شده و در این  امر عواملی چون نیروی انتظامی موثر بوده‌اند.

وی گفت: استان همدان در روز «بدون دخانیات» به عنوان استان برتر در کشور نسبت به کنترل دخانیات  تقدیر شد.

در پایان مراسم از تلاشگران حوزه سلامت که در خصوص کنترل دخانیات در استان نقش قابل توجهی داشتند قدردانی شد./م.ع


٠٩:٥٩ - 1396/05/18    /    شماره : ٥٣٤٥٤    /    تعداد نمایش : ١٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: