صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه خبر داد

طلب 100 میلیارد تومانی علوم پزشکی همدان از تأمین اجتماعی/سفر وزیر بهداشت به همدان در شهریورماه

رئیس دانشگاه از طلب 100 میلیارد تومانی علوم پزشکی همدان از تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: تأمین اجتماعی از تابستان سال گذشته تاکنون رقمی به علوم پزشکی پرداخت نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، سید حبیب‌اله موسوی‌بهار در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار و سالروز تشکیل معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: کار خبر و خبرنگاری جزو کارهای سخت و اساسی و ستون دموکراسی است.

وی با بیان اینکه ساخت اتاق شیشه‌ای برای مدیران کار رسانه است، هرچند همراه کردن مدیران سخت است، خاطرنشان کرد: مسئولان نیز باید مسوولیت‌پذیر بوده و در راستای مسوولیت حرکت کنند، نباید با بستن دهان‌ها و شکستن قلم‌ها ره بپیمایند.

رئیس دانشگاه با تأکید بر اینکه تأثیر رسانه‌ها در عرصه‌های مختلف مشخص است، افزود: مردم نیز امروز به راحتی می‌توانند تأثیرگذاری رسانه‌ها را تشخیص دهند و این موضوع در انتخابات و مسائل اقتصادی به خوبی عیان بود.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه به روز پزشک نزدیک می‌شویم، افزود: برای این روز در همدان باید سرمایه‌گذاری و مطالبه‌گری کرد، زیرا وجود حکیم هزاره‌ها در همدان خود ارج نهادن به این موضوع است.

*سفر وزیر بهداشت به همدان در شهریورماه

دکتر موسوی‌بهار از سفر وزیر بهداشت به همدان در شهریورماه و همزمان با هفته دولت خبر داد و گفت: سفر وزیر بهداشت برای 23 مردادماه تدارک دیده شده بود که با توجه به اعلام اسامی کابینه به مجلس و جلسات پیرامونی، این سفر به بعد موکول شد که احتمالاً اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه 50 پروژه عمرانی در بخش مشارکت‌های مردمی اجرا شده و یا در حال بهره‌برداری است، اظهار کرد: 30 ملک برای استفاده در بخش بهداشت و درمان واگذار شده است.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه دستگاه سیتی‌آنژیوگرافی بیمارستان قلب و عروق فرشچیان به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: با توجه به اینکه ساختمان سوختگی مرکز آموزشی درمانی فوق ایزوله است، به بهره‌برداری نرسیده و در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

وی به افتتاح 100 پروژه در استان همدان اشاره کرد و یادآور شد: با احتساب بیمارستان اکباتان با 250 تخت و بیمارستان تویسرکان با 152 تخت، در نهایت یک‌هزار و 184 تخت به تخت‌های بیمارستانی اضافه می‌شود.

*خدمات رسانی بیمارستان 86 تختخوابی بهار به همدان

دکتر موسوی‌بهار با تأکید بر اینکه در تمام شهرستان‌ها به جز رزن بیمارستان ساخته شده است، افزود: وزارت بهداشت آمادگی ساخت بیمارستان در رزن را دارد اما مشکلاتی در خصوص مالکیت زمین در این شهر وجود دارد.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی بیمارستان 86 تختخوابی شهرستان بهار به همدان اضافه کرد: با توجه به موقعیت مناسب این بیمارستان، در مواقعی سرریز بیماران همدان نیز از این بیمارستان می‌توانند خدمات دریافت کنند.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بیش از 100 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی بدهکار است، گفت: تأمین اجتماعی از تابستان سال قبل یک ریال به علوم پزشکی پرداخت نکرده و با این وجود، وزارت بهداشت به مردم خدمات‌رسانی می‌کند.

 


٠٨:٠٨ - 1396/05/19    /    شماره : ٥٣٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: