صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

در دفتر رییس دانشگاه برگزار شد

نشست هماهنگی برگزاری آیین ادای احترام به مقام بوعلی‌سینا و روز پزشک و داروساز

رییس دکتر ریاست دانشگاه گفت: آیین ادای احترام به مقام بوعلی‌سینا و قرائت سوگندنامه پزشکان طبق روال سال گذشته با حضور مسئولان استانی، استادان، اعضای هیات علمی و پزشکان دانشگاه با حفظ چارچوب برنامه سال گذشته انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مهندس غلامحسین فلاحی‌نیا با اشاره به برگزاری مراسم مشترک روز پزشک و داروساز، هدف از برگزاری این جلسه را تصمیم‌سازی در مورد بزرگداشت بوعلی‌سینا در محل آرامگاه و بزرگداشت روز پزشک و داروساز عنوان کرد و با بیان پیشنهادهایی برای برگزاری شایسته این برنامه اظهار کرد: مراسم روز پزشک با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بنیاد بوعلی‌سینا با محوریت دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

وی توضیحاتی در مورد انتخاب پزشکان نمونه با همکاری نظام پزشکی، بسیج جامعه پزشکی و سازمانهای مردم‌نهاد و معاونت‌های درمان و امور بهداشتی ارائه کرد.

جعفر شاهرخی مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز با بیان اینکه بزرگداشت روز پزشک امسال با شکوه بیشتری نسبت به سالهای گذشته برگزار می‌شود، روند اجرای برنامه در سال گذشته را مرور کرد.

دکتر حمید بهرامی‌خو رئیس بسیج جامعه پزشکی همدان نیز پیشنهادهایی در خصوص برگزاری مراسمی شاد و پرهیز از تعدد سخنرانان و جزئیات برنامه ارائه کرد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد علمی و فرهنگی بوعلی‌سینا نیز گفت: موضوع روز پزشک و ادای احترام از 10 سال گذشته به نحو شایسته‌ای در همدان انجام شده و این برنامه در سال‌های اخیر نظم بیشتری یافته است.

رئیس روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد بوعلی‌ سینا نیز نقش رسانه‌های استان را در انعکاس مناسب این برنامه مهم خواند و رایزنی در این زمینه را ضروری دانست.

توکل دارایی برنامه‌های بنیاد بوعلی در این مناسبت را برشمرد و افزود: نمایشگاهی از عکس‌های تاریخی آرامگاه بوعلی سینا در سالن شهرداری همدان برگزار می‌شود همچنین بنیاد بوعلی بسته فرهنگی به پزشکان منتخب و پزشکان اهدا می‌کند.

دربرگیری موضوعات مربوط به دو قشر پزشک و داروساز در محتوای صحبت‌های سخنرانان، زیاد نبودن تعداد سخنرانان، تهیه لباس دانشجویان قرائت کننده سوگندنامه توسط دانشکده پزشکی، تلاش برای نمایان شدن جایگاه پزشک و بوعلی‌سینا در عرصه ملی و بین‌المللی، بررسی سوگندنامه دانشجویان پزشکی، بررسی ظرفیتهای باغ بدیع الحکما در مراسم و برنامه‌های روز پزشک و پخش کلیپ‌هایی از موفقیت‌های دانشگاه و خدمات بیست و پنج ساله دکتر ابوالفضل عظیم از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٣:١٩ - 1396/05/21    /    شماره : ٥٣٥٣٥    /    تعداد نمایش : ١٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: