صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه:

بازرسي طرح تحول سلامت وارد فاز جدیدی می‌شود

رییس دانشگاه گفت: با تغییرات پیش رو در اصلاحات اجرای طرح تحول سلامت کار بازرسی وارد فاز جدیدی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، همایش یک روزه مدیران بازرسی کلان منطقه‌ای آمایشی منطقه 3 دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان و همدان برگزار شد.

رئیس دانشگاه در همایش یک روزه مدیران بازرسی کلان منطقه‌ای آمایشی منطقه 3 از فعالیت اداره بازرسی و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی همدان قدردانی کرد و گفت: به مرور با کمک وزارت بهداشت و موقعیت جدید ایجاد شده تحرک فوق‌العاده‌ای در اداره بازرسی دانشگاه اتفاق افتاد و به خوبی در حوزه وظیفه وارد شدند و نظم کار بهبود یافت.

دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار با اشاره به فاصله ایجاد شده برای اجرای وظیفه ذاتی بازرسی در سال‌های اخیر تاکید کرد که حراست دانشگاههای علوم پزشکی کار حراستی خود را انجام می‌دهند و بازرسی دانشگاه نیز باید به وظایف نظارتی خود بپردازد.

وی با بیان اینکه بازرسی دانشگاه همواره به عنوان واحدی بسیار مهم کمک حال مسئولان دانشگاه بوده است گفت: روز به روز وظایف بازرسی در مجموعه بهداشت و درمان کشور روشن‌تر می‌شود و تا اقدامات کارکنان این حوزه موثرتر واقع ‌شود.

رئیس دانشگاه وظایف دانشگاه‌های علوم پزشکی را به فراخور فعالیت گسترده و گردش مالی سنگین گسترده دانست و به مصداق‌هایی از این موارد خدمت‌رسانی حساس از جمله تعدد ارباب رجوع مستقیم، شیفت‌های جاده‌ای، رسیدگی فوری به امور حساس اشاره کرد.

وی افزایش رضایتمندی مردم نسبت به اقدامات انجام شده در مملکت و نظام گفت: باید نظارت مستمر و نظارت موردی در ادارات و واحدهای مختلف و بازرسی‌های فوری و موثر انجام شود و نتایح بازرسی‌ها منجر به برخورد قهری نشود بلکه برخوردها موثر و سازنده باشد.

دکتر موسوی‌بهار از عملکرد بازرسی دانشگاه و تلاش‌های مدیرکل بازرسی استان و همکاران وی ابراز رضایت کرد و خاطر‌نشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت و افزایش گردش مالی دانشگاه‌های علوم پزشکی اقدامات و نظارت‌ها چند برابر شد و با سلامت کارگزاران و واحدهای نظارتی درون‌دستگاهی و برون‌دستگاهی موضوع به خوبی مدیریت شد.

وی با تاکید بر اینکه  ما اهل سوء استفاده نیستند و اجازه سوء استفاده به هیچ فردی نمی‌دهیم گفت: امروزه اشتغال را یکی از موضوعات مهم کشور است و دانشگاه علوم پزشکی همدان از دانشگاه‌های موفق در حوزه ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است و باید فرصت‌های اشتغالزایی هر چند محدود با رعایت عدالت در اختیار افراد متقاضی کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان رعایت حقوق مردم برای جذب نیروی انسانی از طریق آزمون را بسیار بااهمیت خواند و تعریف مکانیسم مناسب با توجه  به پیشرفت تکنولوژی برای این موضوع را خواستار شد.

وی افزود: به خاطر حساسیت کاری حوزه علوم پزشکی و برخورداری از 12 هزار نیرو با فعالیت شبانه روزی و غیرقابل وقفه نقص در عملکرد پذیرفتنی نیست و همه باید در حفط امانتی که در اختیار است، تلاش شود.

دکتر موسوی‌بهار با بیان اینکه کارکنان حوزه بازرسی چشمان بیدار نظام و کمک حال مدیریت‌ها هستند گفت: اساس کار رعایت حقوق مردم و احترام است و همواره تاکید کرده ام که ترجیح می‌دهم کسی کار نکند تا اینکه بی احترامی و تحقیر انجام شود.

وی بدترین اتفاق را از بین رفتن قبح کارهای قبیح دانست و گفت: برخی از اقدامات نادرست متاسفانه رایج شده است و آفت بزرگ جامعه امروز محسوب می‌شود و باید با فرهنگسازی مناسب برای اصلاح این موارد تلاش شود.

رئیس دانشگاه تقویت ادارات بازرسی را موضوعی مهمی دانست و ابراز امیدواری کرد که به اضافه نیروهای ورزیده آموزش دیده شرایط فعلی بهبود یابد و با جذب نیروهای آموزش دیده و متخصص برای فعالیت در محدوده قانونی تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه بازرسی به عنوان یکی از حوزه‌های مدیریتی ریاست دانشگاه موقعیت بالایی دارد، یادآور شد: با تغییرات پیش رو در اصلاحات اجرای طرح تحول سلامت کار بازرسی وارد جاده‌های جدیدی می‌شود؛ ضمن اینکه ادارات بازرسی باید همواره در جریان همه مسائل دانشگاه باشند./م.علیزاده

 


١١:٤٠ - 1396/10/24    /    شماره : ٥٧٩٧١    /    تعداد نمایش : ٣١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: