صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه:

بازرسی نقش هدایت پیشگیرانه ایفا کند/نگاه علمی به بازرسی برای اصلاح قوانین و رفع حفره‌های قانونی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، نگاه علمی به بازرسی برای اصلاح قوانین و رفع حفره‌های قانونی و ایفای نقش هدایت پیشگیرانه را مهم دانست.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، بهروز رحیمی در همایش یک روزه مدیران بازرسی کلان منطقه‌ای آمایشی منطقه 3 دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان و همدان با تشکر از مدیریت بازرسی دانشگاه و همکاران وی گفت: اهمیت کار بازرسی و کنترل بر هیچ فردی پوشیده نیست فرایندهایی که بازرسی مستمر نداشته باشند با مشکل مواجه می‌شوند.

وی افزود: با حضور دکتر توکلی و نگاه مدیرتی وی در ماههای آینده رشد فراینده‌ای در حوزه بازرسی شاهد خواهیم بود و نقص‌های سالهای گذشته رفع می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشكي همدان توجه به اشتغال و حساسیت به این موضوع را تجربه‌ای موفق در حوزه دانشگاه دانست و گفت: در حوزه قراردادهای نیروی انسانی کمیته واگذاری در نظر گرفته شده است و هیچگونه نظر شخصی برای بکارگیری افراد وجود ندارد.

بهروز رحیمی اظهار کرد: اهمیت کار بازرسی و کنترل بر هیچ فردی پوشیده نیست فرایندهایی که بازرسی مستمر نداشته باشند با مشکل مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه انجام بازرسی در حین فرایندها پیشگیری‌کننده است زیرا زمانی که بازرسی در خروجی قرار می‌گیرد با نگاه تنبیهی و رفتار قهریه برخورد می‌کند، گفت: رعایت اخلاق سرچشمه همه اقدامات است و با این نگاه پایش‌ها به خوبی در دانشگاه انجام می‌شود و شکل اقدامات اصلاحی به هدایت پیشگیرانه تبدیل می‌شود زیرا رفتارهای پیشگیرانه مانع از تبعات آن است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان بازرسی را به عنوان عضو خیلی مهم از تیم مدیریتی دانشگاه دانست و گفت: بازرسی در جریان امور مختلف دانشگاه باشد و با نگاه تصمیم‌ساز به بهبود شرایط کمک کنند.

وی با اشاره با به برخورداری دانشگاه از گروهی از افراد باسابقه و لایق گفت: بی‌شک هر کجا فعالیت بیشتر باشد حضور کارشناسان بازرسی نیز باید بیشتر شود و در صورت نبود بازرسی مناسب میزان شکایت‌ها بالا می‌رود.

رحیمی بر لزوم رفتارهای اخلاق مدارانه با کارکنان تاکید کرد و عنوان کرد: شکایت حیات خلوت خوبی برای مدیران است و مدیران موفق با رسیدگی به شکایت‌ها از آسیب‌ها جلوگیری می‌کند.

وی انواع فساد را شامل فساد سیاه، فساد خاکستری و فساد سفید دانست و درخواست کرد با نگاه علمی به بازرسی برای اصلاح قوانین و رفع حفره‌های قانونی کمک شود.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی همدان توجه به اشتغال و حساسیت به این موضوع را تجربه‌ای موفق در حوزه دانشگاه دانست و گفت: در حوزه قراردادهای نیروی انسانی کمیته واگذاری در نظر گرفته شده است و هیچگونه نظر شخصی برای بکارگیری افراد وجود ندارد همچنین نظارت‌های بیشتری برای خروجی‌های پرداختی به نیروهای شرکتی انجام شده است./م.علیزاده

 


١٣:٢٦ - 1396/10/24    /    شماره : ٥٧٩٧٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: