صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل بازرسی دانشگاه تاکید کرد:

اهمیت شناسایي گلو گاه‌هاي فساد در حوزه سلامت

مدیر کل بازرسی دانشگاه بر اهمیت شناسایي گلو گاه‌هاي فساد در حوزه سلامت تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر برخوردار در همایش یک روزه مدیران بازرسی کلان منطقه‌ای آمایشی منطقه 3 دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان و همدان خلاصه گزارش عملكرد دفتر بازرسي، ارزيابي عملكرد و پاسخگویي به شكايات دانشگاه علوم پزشكي همدان در سال 95 و شش ماه اول سال 96 را بیان داشت.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری، رییس جمهور و رییس دانشگاه در خصوص اهمیت و نقش بازرسی در جامعه گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بازرسي يك نقطه‌اي است كه همه مديران كشور، در سطوح مختلف بايد وجود آن را مغتنم بشمارند چون ابزار حسن مديريت است.

مدیر کل بازرسی دانشگاه به برگزاري دوره‌هاي آموزشي كاركنان و كارشناسان ارتقای سطح آگاهي كارشناسان و مديران برای فعاليت‌هاي اجرایي و آشنایي با اداره بازرسي با هدف ارتقای سطح آگاهي كارشناسان و مديران برای فعاليت‌هاي اجرایي و آشنایي با اداره بازرسي اشاره کرد و رئوس اقدامات را شامل  اشكال مختلف فساد در دستگاههاي دولتی، عوامل تأثيرگذار بر رفتار اخلاقي در سازمانی، آشنایي با نحوه بازرسي و پاسخگویي به شكايات، طرح تكريم ارباب رجوع و جلب رضايت مراجعين و نقش دستگاه‌هاي نظارتي و بازرسي بر بهبود عملكرد كاركنان دولت دانست.

وی برگزاري دوره هاي آموزشي مديران را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: این دوره‌ها اشكال مختلف فساد در دستگاههاي دولتي، عوامل تأثيرگذار بر رفتار اخلاقي در سازمان، آشنایي با نحوه بازرسي و پاسخگویي به شكايات، طرح تكريم ارباب رجوع و جلب رضايت مراجعين و نقش دستگاه‌هاي نظارتي و بازرسي بر بهبود عملكرد كاركنان دولت را در بر‌می‌گیرد.

دکتر برخوردار عمده مشكلات چالش‌هاي دفتر بازرسي دانشگاه را برشمرد و گفت: وجود مشكلات مالي و ديركرد در پرداخت‌ها متضمن رفع مشكلات مابين بيمه‌ها است كه مشكل كشوري مي‌شود.

وی عمده بازرسي‌هاي انجام شده را شامل سه دسته برنامه‌ای، موری و فوق‌العاده خواند و اظهار کرد: تمام بازرسي‌هاي برنامه‌اي (تيمي) طي گزارشهای مفصل كتبي از ريز بررسي‌هاي صورت گرفته محيطي و اعلام نقاط ضعف و قوت مشاهده شده توسط بازرسان و ارائه پيشنهادهای لازم برای برطرف شدن مشكلات وايرادات مشاهده شده به حضور ريیس دانشگاه ارسال شده است. 

مدیر کل بازرسی دانشگاه کشف تخلفات توسط يا با همكاري دفتر بازرسي را ازجمله اقدامات دانست و افزود: این تخلفات به رییس دانشگاه اطلاع‌رسانی شده و به هيأت تخلفات ارجاع شده است که تعدادي منجر به صدور حكم شده است.

وی با اشاره به اهمیت شناسایي گلوگاه هاي فساد در حوزه سلامت گفت: در كميته صيانت ازحقوق مردم وسلامت اداري مواردي كه مي‌تواند منجر به فساد شود شناسایي شد و اقدامات عملي در آن كميته مصوب شد همچنین اقدامات لازم به صورت مصوبات دركميته طرح و مورد تأييد اعضاء قرار گرفته و به مراجع ذيربط برای تمركز بيشتر بر انجام اقدامات اصلاحي ارائه شد.

دکتر برخوردار با تشریح اقدامات پيشگيرانه دفتر بازرسي برای مبارزه با فساد اظهار کرد: در كميته صيانت ازحقوق مردم و سلامت اداري انجام امور اصلاحي در هفت حوزه عناوين شفافسازي فرايند انجام كار، اطلاع رساني مناسب، ساده‌سازي و اصلاح فرايند‌ها، كاهش روابط رودرر و از طريق مكانيزه كردن امور، انتصاب افراد شايسته، تمركز زدايي در خصوص انجام امور در سطح واحدها تاكيد بر انجام امور به صورت فرايندي به جايگزيني فردگرايي در سيستم اداري و مالي برای افزايش سرعت عمل در انجام امور و افزايش كيفيت خدمات ارائه شده مورد نظر است.

وی از تأیید 100 درصدی پیشرفت برنامه‌های اداره بازرسی از طرف وزارت متبوع خبرداد و گفت: در ازریابی انطباق انجام شده از سوی وزارت حوزه بازرسی نیز 100 درصد پیشرفت برنامه‌ها مورد تایید قرار گرفت. 

مدیر کل بازرسی دانشگاه با بیان اینکه تعداد شکاستها در جمع سه ساله 741 مورد بوده است گفت: مجموع بازرسیهای انجام شده فردی و گروهی در سه سال 89 مورد بوده است.

وی ابلاغ تشکیل کمیته پایش خبر دانشگاه خبر داد و افزود: این پایش توسط بازرسی دانشگاه با کمک نمایندگانی از حراست و روابط عمومی دانشگاه انجام می‌شود و به صورت دوره‌ای خبرهای درج شده در کمیته بررسی و تصمیم گیری انجام می‌شود./م.علیزاده

 


١٤:٤٨ - 1396/10/24    /    شماره : ٥٧٩٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: