صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

تلاش برای به‌روز کردن و اصلاح ساختار و تشکیلات بازرسی

معاون مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌روز کردن و اصلاح ساختار و تشکیلات بازرسی را در دستور کار دانست.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، فریدون خیری در همایش یک‌روزه مدیران بازرسی کلان منطقه‌ای آمایشی منطقه 3 دانشگاه‌های کرمانشاه، کردستان و همدان اظهار کرد: استقرار کمیته واگذاری و رویکرد تحول‌گرایانه نسبت به دفاتر بازرسی اقدام مهمی است.

وی با بیان اینکه هنوز در ابتدای راه و نیازمند کمک هستیم، اظهار کرد: اسناد بالادستی در مورد شرح وظایف بازرسی وجود دارد و دغدغه‌های مناطق در تجمعات ملی و کشوری مطرح و واکاوی می‌شود.

معاون مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: کار بازرسی با استفاده از اسلوب و روش‌های مبنایی و با استفاده از شیوه‌نامه‌ها انجام می‌شود و پیشنهادهای اصلاحی به رییس و معاونان اعلام می‌شود.

وی با اشاره به پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی همدان در حوزه بازرسی افزود: دفتر وزارتی در راستای پیشنهادهای اصلاحی برای به‌روز کردن ساختار و تشکیلات تلاش می‌کند و در راستای اصلاح ساختار و تشکیلات بدون کمترین تعارض گام برمی‌دارد.

خیری یادآور شد: هم‌اکنون 37 پزشک، هفت کارشناس حقوق و 22 کارشناس از سایر رشته‌های مرتبط با حوزه‌های بهداشت و درمان مشغول خدمت رسانی هستند.

وی با بیان اینکه امروزه با تغییر ساختار به زبان محاوره‌ای مشترک دست یافته‌ایم، رویکرد دفتر بر افزایش سطح آموزش دانست و گفت: شرح وظایف با ماهیت پیشگیرانه به افراد تازه وارد ارائه می‌شود همچنین نشست‌های علمی با رویکرد توانمندسازی و نیت پیشگیرانه و دست‌گیرانه برگزار می‌شود.

معاون مدیرکل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تنظیم سامانه برنامه عملیاتی مشترک خبر داد و گفت: رویکرد دفتر استفاده از تجربیات موفق و مشخص کردن گلوگاههای فساد با بهره گیری از ابزارمختلف است.

در ادامه حبیبی‌داور سربازرس گروه بازرسی و نظارت امور فرهنگی اجتماعی کل استان نیز مطلبی در خصوص شناسایی نقاط آسیب‌پذیر در دانشگاهها و ارائه پیشنهاد برای بهبود نقاط آسیب‌پذیر با هدف پیشگیری از وقوع مجدد این مسائل مطرح کرد./م.علیزاده


١٤:٣٩ - 1396/10/24    /    شماره : ٥٧٩٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: