صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه:

خودباوری اعتماد افراد جامعه را موجب می‌شود/نشات گرفتن رفتار متفاوت از افکار متفاوت

همایش جانشین‌پروری با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه توسط دفتر پرستاری دانشگاه در مرکز آموزشی درمانی فرشچپان سینا برگزار شد.

به گزارش پایاه خبری وب‌دا در همدان، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شناخت سیره نبوی و علوی را برای دستیابی به سعادت بشری مهم خواند.

بهروز رحیمی با قدردانی از برگزاری کلاسهای جانشین‌پروری به همت دفتر پرستاری دانشگاه اظهار داشت: با حضور در مرکز آموزشی درمانی فرشچیان‌سینا و با مشاهده جامعه شاداب پرستاری حس خوبی از این بازدید دریافت کرذم.

وی ساده نگاه کردن به مسائل و پرهیز از پیچیدگیهای رفتاری را از موضوعات مهم مدیریتی دانست و گفت: نباید از یاد ببریم که افراد یک سازمان روزانه نسبت به یکدیگر اثرگذار هستند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با یادآوری سوابق مدیریتی خود گفت: مدیریت روزشمار دارد و پیشنهاد می‌کنم افراد باسابقه با جانشین پروری فرصت خدمت را برای دیگر افراد فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه باور داشتن به توانمندی‌ها باعث می‌شود جامعه برای توانمندی افراد سر تعظیم فرود آورد، گفت: امروزه ویژگی انسان بودن و رفتار انسانی داشتن در کنار مدیریت شایسته راهگشای بسیاری مشکلات است.

رحیمی استفاده سازمان از توانمندی کارکنان را موضوعی مهم خواند و غفلت از فرصت بهره‌مندی از کارکنان شایسته را دارای تبعاتی برای خود سازمان دانست.

وی با بیان اینکه رفتار متفاوت از فکر متفاوت نشات می‌گیرد، گفت: برای توانمند‌کردن کارکنان می‌توان از راههای مختلفی شامل کوچک‌کردن مشاغل و تخصصی‌کردن امور، جابجا کردن افراد، رشد افقی و رشد عمودی آنان استفاده کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به اینکه موفقیت مدیران مرهون زحمات گروه کارکنان و مشکلات سازمان به دلیل عملکرد مدیران است، اظهار داشت: افراد باید خود را بزرگتر از ظرفیت‌هایشان بدانند و برای رشد بیشتر خود منیت‌ها را کنار بگذارند.

وی مهمترین مهارت مدیران را انسان‌بودن و با انسانها رفتار انسانی داشتن عنوان کرد و گفت: جامعه پرستاری ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی دارد که باید روز به روز برای اعتلای آن تلاش کند.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه نیز مراتب اندوه خود را از درگذشت دکتر شاهپور یاری‌پور اعلام کرد و به بیان برخی ویژگیهای بارز اخلاقی وی پرداخت و از نامگذاری یکی از سازمانهای مردم نهاد به نام موسسه خیریه دندانپزشکی این مرحوم خبر داد.

فاطمه شیرانی با ستودن اصالت رفتاری و تعهد حرفه‌ای معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از حضور وی در این جلسه قدردانی کرد و گفت: جلسات گفتگوهای صمیمانه جانشین‌پروری با استقبال خوب جامعه پرستاری برگزار شد و در این جلسات با بهره‌گیری از تئوری‌های مختلف ساده‌گویی، مدیریت خود، خودآگاهی و شناخت لایه‌های درونی و فرا‌آگاهی و مدیریت پارادوکس‌ها از طریق ابزارهای آموزشی نکات آموزنده‌ای متعددی آموزش داده شد.

وی با بیان اینکه وضعیت پرستاری نسبت به گذشته بهبود یافته است، توضیحاتی در مورد نقش پرستاران در سرنوشت نسل بشر بیان داشت و بر لزوم افزایش میزان خودآگاهی و ایثار افراد تاکید کرد.

شیرانی مدیریت جانشین‌پروری را شامل مدیریت استعداد و مدیریت رفتار سازمانی دانست و با تاکید بر لزوم توجه به نیروی انسانی توانمند و صادق گفت: جامعه‌ای که مردان خود را قدر نداند کمترین جزایش این است که درگیر نامرد شود.

 

 

 

 

 


١٩:٢٠ - 1396/11/30    /    شماره : ٦٤٩٤٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: