صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه:

اهمیت نقش کارکنان در تصمیم گیری و تصمیم سازی مدیران

در نشست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، مدیران و کارشناسان این حوزه با مسئولان مرکز بهداشت شهرستان همدان دغدغه‌های مرتبط با این مرکز با نگاه حمایت‌طلبی مجموعه معاونت توسعه مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، بهروز رحیمی در جمع مسئولان مرکز بهداشت شهرستان همدان با تشکر از واحدهای مختلف دانشگاه برای همراهی با رویکردهای جدید این معاونت؛ از روسا و کارکنان مجموعه خواست تا به اصلاح فرایندهای هزینه ای  چون خرید، انبارداری و مصرف و ... توجه ویژه داشته باشند.

وی عنوان کرد  واحدهایی که میزان هزینه‌های جاری و عمومی خود را با کمک همکاران کنترل و یا کاهش دهند به همان میزان می‌توانند در زمینه رفاهی پرسنل شریف خود هزینه نمایند.

رحیمی، فعالیت حوزه بهداشت را رکن اساسی  در برنامه‌های سلامت محور دانست و افزود: میزان ارزش افزوده‌ در حوزه های مختلف بهداشتی بسیار فراتر از سایر فعالیتهای مجموعه دانشگاه است. زیرا اقدامات این حوزه درسطوح مختلف پیشگیر‌ی،ارتقای سطح سواد سلامت و بهبود سبک زندگی  مردم بوده  و مسلما این برنامه ها در بلند مدت در کاهش بارهزینه های  درمان جامعه بسیار اثر گذار خواهند بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با اشاره به برنامه جدید وزارت در  خصوص توجه ویژه به میزان خریداری و نگهداشت تجهیزات پزشکی و دارو گفت: طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده تیمهای ارزیاب این موضوع را در واحدهای مختلف دانشگاه  مورد بررسی قرار خواهند داد..

وی  در خصوص تغییرعنوان قراردادهای کارکنان مشمول گفت: در این آیین نامه صرفا عنوان رابطه استخدامی به "تبصره پنج " تغییر یافته و هیچگونه تغییری در نوع رابطه استخدامی و میزان دریافتی و قراردادهای این کارکنان روی نداده است.

رحیمی خاطر‌نشان کرد که نیروهای قراردادی از نظر پذیرش مسئولیت سازمانی تفاوتی با نیروهای رسمی نداشته و حتی در صورت برخورداری این کارکنان از صلاحيتها و شایستگیهای لازم می توان در جایگاه‌های مختلف مدیریتی دانشگاه از ایشان استفاده کرد چراکه نیروهای قراردادی با توجه به جوانی و داشتن تحصیلات عالی و انگیزه بالا می‌توانند نقش بزرگی در عرصه‌های مدیریتی ایفا نمایند.

وی بر اهمیت و تاثیر شگرف اطلاعات، آمار در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری صحیح و بموقع  در سطوح مختلف دانشگاه  تاکید کرد و عنوان نمود نگاه ما نگاه حمایتی نسبت به کارکنان است و همواره این موضوع را یادآور می‌شویم که باید تا جاییکه قانون اجازه می‌دهد تصمیمات و مداخلات مدیریتی  به نفع کارکنان باشد.

در پایان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با تبریک پیشاپیش روز مهندس به جامعه مهندسی دانشگاه،این همکاران  را از سرمایه‌ های انسانی دانشگاه دانست و گفت: زحمات این عزیزان که بعضا با بیشترین حجم کار، کمترین توقع، بیشترین حضور و کمترین گلایه فعالیت می‌کنند در تاریخ دانشگاه ثبت خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٥٠ - 1396/12/03    /    شماره : ٦٤٩٦٥    /    تعداد نمایش : ٢١٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: