صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد

ششمین نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور اعضای شورا در محل صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان، در دومین روز از نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، که با حضور دکتر  عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر مجیدمشکینی رئیس صندوق رفاه دانشجویان این وزارتخانه برگزار شد، جمعی از دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی به بیان مطالبات و نیازهای دانشجویی خود پرداختند.

دومین روز از نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف تبادل نظر و ارائه نظرات، پیشنهادها و هم اندیشی دبیران شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حال برگزاری است.

دبیران شورای صنفی مرکزی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این نشست به نمایندگی از دانشجویان دانشگاه‌های خود به بررسی و طرح خواسته‌ها، نیازها و مطالبات صنفی خود شدند و در راستای ارایه راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت صنفی دانشگاه‌های خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بحث اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی و مطالبات در این خصوص، بررسی ارایه راهکارهای لازم برای بهبود وضعیت زیرساخت‌های خوابگاه‌های دانشجویی از جمله تامین امکانات رفاهی، فرهنگی و ورزشی خوابگاه‌ها ، لزوم صنعتی سازی طبخ غذای دانشجویی،  لزوم تشکیل شورای مرکزی، عدم موازی کاری با شورا در دانشگاه‌ها، بررسی بهتر نحوه اجاره بهای خوابگاه‌ها، بحث و تبادل نظر در خصوص لزوم افزایش وام‌های دانشجویی و همچنین لزوم برگزاری نشست‌های منطقه‌ای دبیران شورای صنفی و نیز تشکیل کمیسیون عالی برای بررسی بهتر مشکلات صنفی دانشجویان از جمله مباحث مطرح شده در این نشست است.

همچنین دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در این نشست در خصوص وضعیت بهداشت روانی دانشجویان و لزوم اهمیت بیشتر به این موضوع و همچنین آیین نامه اسکان دانشجویان میهمان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست نمایندگان کارگروه های مختلف شورای صنفی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به بیان خواسته ها، مطالبات، نیازها و مطرح کردن مشکلات و مسائل مربوط به کارگروه‌های خود می‌پردازند.

نمایندگان کارگروه های تغذیه، اسکان ومشاوره، آموزشی، پژوهشی و کارگروه رفاهی و تربیت بدنی در این نشست در حضور دکتر عباس عطوف مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر مجید مشکینی رئیس صندوق رفاه دانشجویان به بیان نیازها ومطالبات خود می‌پردازند.

در این نشست دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی پس از بررسی آیین نامه های صندوق رفاه دانشجویان مواردی را جهت اعمال و ایجاد تغییر در آیین نامه به رئیس صندوق رفاه دانشجویان پیشنهاد دادند.

بحث افزایش میزان وام دانشجویی بر اساس نرخ تورم، اضافه شدن دانشجویان phd و رزیدنت به ذیل ماده ۱۹ دستورالعمل اجرایی دریافت استفاده از تسهیلات جهت دریافت وام تحصیلی و وام مسکن، حذف تبصره ۴ ماده ۱۹ و امکان پرداخت وام تحصیلی و وام مسکن دانشجویان نیمسال اول، اصلاح ماده ۲۲ به صورت پرداخت وام ضروری هر دو سال یکبار به جای یک بار در طول سال تحصیلی از جمله موارد پیشنهادی بود.

همچنین امکان پرداخت وام ضروری بعد از گذشت یک نیمسال از ورود به دانشگاه، یکسان سازی میزان وام پرداختی بدون توجه به رشته دانشجویان، اضافه شدن خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بی بضاعت به تشخیص معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ذیل ماده ۲۴، افزایش تعداد دفعات پرداخت ودیعه مسکن در ماده ۲۸، افزایش مبالغ اعلام شده ودیعه مسکن در ماده ۳۱، کاهش میزان جریمه اعلام شده در ماده ۱۰ اجاره بهای خوابگاه ها برای دانشجویان سنوات گذشته برای یک نیمسال به بیست درصد و نیز اصلاح ماده ۳۶ و بازپرداخت ودیعه در صورت فارغ التحصیلی یا بازگشت به خوابگاه ازجمله دیگر موارد پیشنهادی از سوی دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بود.


نشست سراسری دبیران شورای صنفی مرکزی دانشجویان


٠٨:٣٨ - 1396/12/03    /    شماره : ٦٤٩٧٦    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: