صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون درمان دانشگاه خبر داد

انعقاد قرارداد 142 مرکز متادون‌تراپی با بیمه‌ها در همدان

معاون درمان دانشگاه از انعقاد قرارداد 142 مرکز متادون‌تراپی با بیمه‌ها در همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر محمدرضا عبادیان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در حوزه درمان، اظهار کرد: تقریباً هر ماه یک جلسه را در کمیته درمان برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم‌نهاد در کمیته درمان مواد مخدر حضور پررنگ دارند و  نقش آنها بسیار موثر است، گفت: مدت‌ها آماری از بیماران (معتادان) نداشته‌ایم که برای نخستین بار سامانه‌ای برای این منظور راه‌اندازی شده که اتفاق بسیار موثری است.

معاون درمان دانشگاه با اشاره به اینکه آمار معتادان متجاهر در سامانه ثبت شده که به دنبال اقدامات روان درمانی نیز هستیم، افزود: زیر پوشش بیمه‌ قرار گرفتن این افراد عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه 142 مرکز متادون‌تراپی با بیمه‌ها قرارداد منعقد خواهند کرد، گفت: به بیماران مرکز ماده 16 محبت شده به صورتی که معتاد با دفترچه بیمه متادون دریافت می‌کند.

دکتر عبادیان با اشاره به برگزاری برنامه آموزشی و با بیان اینکه به دنبال ترک اعتیاد معتادان متجاهر نیز هستیم، خاطرنشان کرد:‌ در حوزه بهداشت اقدامات خوبی صورت گرفته و 480 جلسه آموزش فرزندپروری با پیشگیری از استعمال مواد مخدر برگزار شده است.

وی با اشاره به پخش 2 هزار و 500 CD آموزشی و برگزاری 100 کلاس آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر، افزود: جلساتی برای بهورزان، کارشناسان و کاردانان بهداشت در حوزه آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر برگزار شده است.

معاون درمان دانشگاه با بیان اینکه برای 500 نفر از خانواده معتادین و زنان مطلقه بدون سرپرست کلاس مهارت زندگی برگزار شده است، گفت: برای جوانان نیز مهارت نه گفتن برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه مهارت زندگی با رویکرد پیشگیری از مصرف مواد مخدر، افزود: 6 کلاس آموزش و پیشگیری از اعتیاد برای معتادین تزریقی برگزار شده است.

دکتر عبادیان با بیان اینکه در حوزه درمان بالغ بر 500 میلیون تومان هزینه کرده‌ایم، گفت: در کمیته درمان مشارکت خوبی به ویژه از سوی سازمان بیمه‌ و بهزیستی وجود دارد.

 ١٠:٢٠ - 1396/12/03    /    شماره : ٦٤٩٨٣    /    تعداد نمایش : ١٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: