صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین علی تقوی در تکریم و معارفه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه:

دنيا به اساتید محصول انقلاب احترام می‌گذارد

معاون منابع انسانی نهاد مقام‌ معظم ‌رهبری در دانشگاه‌های كشور با بيان اينكه امروز شرایط به گونه‌ای است که می‌توان به دانشگاه‌ها افتخار کرد و به رشد شتابان علم در دانشگاه‌ها باليد گفت: امروز دنیا به اساتید محصول انقلاب احترام می‌گذارد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مراسم‌ تکریم حجت‌الاسلام داوود خوش‌باور و معارفه حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور به عنوان سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.

معاون منابع انسانی نهاد مقام‌ معظم ‌رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه باید ارزش‌های توحیدی بر کشور حاکم باشد اظهار کرد: با خدا بودن منیت‌ها را از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی تقوی اضافه کرد: برخی افراد جامعه را سهم‌خواهی و خودخواهی فرا گرفته است در حالی که باید از منیت عبور کنند و دنبال خودسازی باشند.

وی گفت: بسیاری از کارها برای دیده شدن خود است اما در معادله الهی برعکس است زیرا اگر کاری برای رضای خدا باشد پروردگار کاری می‌کند که چندین برابر دیده شوید و ارزش پیدا کنید.

وی با اشاره به اخلاص رزمندگان در دوران دفاع مقدس و حاکم شدن ارزش‌ها گفت: عبور از خود، کنارگذاشتن منیت‌ها و حرکت به سمت خود عالی بسیار ارزشمند است و آن زمان است که دانشگاه‌ها دانشگاهی خدایی می‌شود.

معاون منابع انسانی نهاد مقام‌ معظم ‌رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: باید در فضای دانشگاهی تلاش کنیم همه مباحث در راستای توحید و حرکت به سمت ولایت الهی باشد.

وی اظهار کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که می‌توان به دانشگاه‌ها افتخار کرد و به رشد شتابان علم در دانشگاه‌ها بالید.

تقوی گفت: در ابتدای انقلاب استاد برای تربیت دانشجوی کارشناسی وجود نداشت در حالی که امروزه دنیا به اساتید محصول انقلاب احترام می‌گذارد.

وی با تاکید بر اینکه باید رشد معنوی در دانشگاه‌ها بیش از این باشد اظهار کرد: برنامه ریزی در دانشگاه‌ها باید به گونه‌ای باشد که دانشگاه‌ها تمدن‌ساز باشند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز اظهار کرد: معنویت نگاه معنامحور به عالم نیاز دارد و بی‌شک اگر افراد در پس عالم خدای زیبایی‌های عالم را حس نکنند دچار تشتت در معنویت می‌شوند.

حجت‌الاسلام مهدی فاطمی‌پور گفت: یکی از اتفاقات بعد از انقلاب حضور حوزه علمیه در دانشگاه‌ها برای دستیابی به اهداف والای انقلاب اسلامی است.

مسئولان پیشین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در همدان نیز با اشاره به بیش از چهار سال خدمت به خانواده دانشگاه علوم پزشکی همدان از همکاری همه مسئولان، هیات رئیسه و شورای فرهنگی و دانشجویان و کارکنان دانشگاه برای خدمت به اسلام ناب محمدی قدردانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین داود خوش باور گفت: تمام‌تلاشها و مبنای اقدامات برای رضای خداوند بوده است تا وظیفه دفتر نهاد مقام معظم رهبری به شایستگی انجام شود.

وی از همکاری دکتر شکوهی در بخش اساتید تشکر کرد و یادآور شد که دانشگاه علوم پزشکی همدان در اجرای برنامه ضیافت اندیشه جزو سه دانشگاه برتر کشور بوده است و اردوهای راهیان نور و شبهای فرهنگی و طرح معرفت با موفقیت اجرا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین خوش باور خاطر نشان کرد که دوره های آموزشی با مشورت و یاری همه مسئولان تشکل ها، کانون و کارکنان برگزار شده است و از همه آنان طلب حلالیت کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که همگان در راستای فرهنگ ناب انقلاب اسلامی، منویات رهبری و فرمایش تمام خمینی(ره) گام برداریم. 

دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه نیز کارهای اجرایی به ویژه در حوزه فرهنگی را سخت و پیچیده دانست و گفت: به این دلیل این بخش مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته و نهاد مقام معطم رهبری در دانشگاه برای مساعدت در این بخش مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر رضا شکوهی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر دفتر نهاد مقام معظم رهبری منشا خیر کثیر بوده است‌ گفت: در بخش دانشجویی، کارمندی و اساتید کارهای موفقی با همکاری و مشارکت همه بخشهای دانشگاه انجام شده است به طوریکه بیش از ۹۰ درصد برنامه های مورد تقاضا با مساعدت رییس و هیات رییسه تایید و تصویب شد.

وی توسعه، تعمیق و تحکیم ارزشهای انقلابی و اسلامی در دانشگاه را مهم عنوان کرد ‌ گفت: با همفکری، همدلی و همسویی و با پرهیز از نگاه حزبی بسیاری از اهداف دانشگاه محقق میشود. عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان، وحدت کلمه را مهمترین کلام امام خمینی (ره) برای پیروزی در دفاع مقدس عنوان کرد رساند و عمل به این موضوع را مهم برشمرد‌.

علیرضا آذرارجمندی مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز حفظ نقاط قوت و ترک نقاط ضعف را در انتخاب مدیران مهم دانست و برخی مطالبات دانشجویان از جمله ارتباط موثر با دانشجویان و پیگیری مطالبات آنها، انتقادپذیری و شنیدن صحبت دانشجویان، برنامه‌ریزی برای تعالی فرهنگی و دانشجویی خوابگاه‌ها، اتحاد و همبستگی نهاد رهبری با معاونت دانشجویی، تعامل با بدنه اساتید، توجه به کلاس‌های درس معارف و توان ارتباط، استفاده از آنها در تصمیم‌گیری‌ها و شفافیت مالی را خواستار شد./م.علیزاده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٣:٥٦ - 1397/09/14    /    شماره : ٨٩٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: