صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور رییس دانشگاه برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه معاون اجتماعی دانشگاه

مراسم معارفه دکتر خدایار عشوندی عضو هیات علمی دانشگاه به عنوان معاون امور اجتماعی و تکریم دکتر رشید حیدری‌مقدم با حضور رییس دانشگاه در دفتر معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، رییس دانشگاه در این مراسم گفت: بی‌شک ماندگاری معاونت اجتماعی در دولت بعد به عملکرد این معاونت وابسته است و ماندگاری آن نیازمند کار قوی است و به نظر می‌رسد معاونت اجتماعی در آینده قوی‌تر شود زیرا تعداد افرادیکه به اهمیت این معاونت باور دارند روز به روز در حال افزایش است.

دکتر سید حبیب اله موسوی‌بهار با یادآوری آغاز به کار معاونت اجتماعی دانشگاه در زمان کوتاهی بعد از تاسیس معاونت اجتماعی وزارت بهداشت اظهار کرد: معاونت اجتماعی دانشگاه می‌تواند از جنبه‌های مختلف کمک حال حوزه سلامت باشد و هر سازمانی که از نیروهای موجود فعال در حوزه اجتماعی بهترین استفاده را ببرد، موفق‌تر است.

وی با بیان اینکه اقشار مختلف جامعه دغدغه سلامت دارند، گفت: مشاهده مشکلات مردم قلب افراد بسیاری را به درد می‌آید و داوطلبانه به کمک افراد نیازمند می‌شتابند که باید توسط معاونت اجتماعی ساماندهی شود.

رییس دانشگاه به ارتباط  دانشگاه با آموزش و پرورش در قالب کارگروه‌های مرتبط اشاره کرد و افزایش تعاملات دانشگاه با سایر سازمان‌ها را خواستار شد و خاطر‌نشان کرد که در روزهای گذشته جلسه با عنوان کارگروه سلامت مرکز خدمات حوزه علمیه برای افزایش تعاملات این دو حوزه و بهره‌گیری از آنان برای ترویج فرهنگ سلامت برگزار شد.

وی ابراز امیدواری کرد که  معاونت اجتماعی دانشگاه از ظرفیت گروههای پیشتاز، مرجع و سازمانهای مردم، تشکل‌ها و هبات‌های مذهبی بیش از پیش استفاده کند و با مشخص کردن این توانمندیها حوزه‌های متعددی دغدغه سلامت دارند، حفظ شوند.

دکتر موسوی‌بهار با تاکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ سلامت و صرفه جویی به تشکیل گروه پزشکان دوستدار کودک در نظام پزشکی همدان اشاره کرد و اقدامات خیرخواهانه آنها را برشمرد.

وی توجه بیشتر معاونت اجتماعی به مسائلی همچون کاهش سن ابتلا به سرطان در جامعه را بااهمیت دانست و گفت: امروزه سونانی سرطان در جامعه وجود ندارد اما کاهش سن سرطان مشاهده شده و این تهدیدی جدی محسوب می‌شود.

رییس دانشگاه از دکتر عشوندی به عنوان یکی از چهره‌های فعال و تاثیرگذار در دانشگاه یاد کرد و انتصاب وی را حاوی پیام توجه به افراد زحمتکش، توانمند و لایق و استفاده از آنان در بدنه مدیریتی دانشگاه دانست.

وی از رحیمی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برای پایه‌گذاری بنیانی قوی در معاونت اجتماعی دانشگاه در زمان مسئولیت در این حوزه و مدیریت شایسته او در معان توسعه دانشگاه با بهره گیری از کمک‌های دکتر حیدری‌مقدم قدردانی کرد.

دکتر موسوی‌بهار گفت: به جز مواردی که اصرار بر استفاده از اعضای هیات علمی دانشگاه در پست‌های مدیریتی دانشگاه وجود دارد منعی برای استفاده کارشناسان و کارشناسان ارشد با تجربه و دارای اعتماد به نفس در پستهای مدیریتی دانشگاه نیست.

وی چابک‌سازی سیستم، کاهش هزینه‌ها، مدیریت زمان و پرهیز از جلسات متعدد و شعارهای بی‌فایده را در دستورکار دانست و گفت: همه دانشگاهیان به عنوان سربازان سیستم سلامت باید به این موارد عامل باشند و از فرصت خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنند.

رییس دانشگاه خطاب به معاونان دانشگاه گفت: معاونان دانشگاه باید ارتباط خوب، قوی و مداومی با رسانه‌ها داشته باشند و همواره پاسخگوی سئوالات آنان بوده و نظرات کارشناسی ارائه دهند و در مدت فعالیت مدیریتی خود عملکردشان را برای مردم عنوان کنند.

وی برای دکتر حیدری‌مقدم و دکتر عشوندی در مسئولیت جدید خود به عنوان معاونان بهداشتی و اجتماعی دانشگاه آرزوی موفقیت کرد و ابراز امیدواری کرد که آنان عملکرد قوی‌تری در این حوزه داشته باشد.

دکتر موسوی‌بهار با بیان اینکه معاونت‌های درمان و بهداشتی دانشگاه در حوزه ساخت و ساز و گسترش عملیات عمرانی بهره‌بردار فضاهای ارائه شده هستند، خاطر‌نشان کرد که معاونت مربوطه نیز به دلیل اهمیت پیگیری موضوع در این حوزه بسیار موثر است.

وی، دفتر فنی دانشگاه را از قوی‌ترین و سالم ترین دفاتر فنی دانشگاههای علوم زپشکی کشور خواند و گفت: این توانمندی باعث شد که از توان بالا، قدرت اجرایی و نظارت عالی مهندس طاهری در برنامه‌های وزارتی استفاده شود.

معاون بهداشتی دانشگاه و معاون اجتماعی پیشین نیز در مراسم تکریم و معارفه معاونت اجتماعی دانشگا با تشکر از مهندس رحیمی به عنوان نخستین معاون اجتماعی دانشگاه و تمام  کارشناسان معاونت اجتماعی اظهار کرد: طبق ارزیابی‌های انجام شده این معاونت یکی از برترین معاونت‌های اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  است.

دکتر رشید حیدری‌مقدم ایجاد محلات سلامت را از افتخارات معاونت اجتماعی دانشگاه دانست و از استاندار همدان در کمیته سلامت امنیت غذایی برای ضمانت اجرایی مصوبات این کمیته تشکر کرد و برگزاری بسیار مناسب جلسات این کار گروه در سطح استان را از اقدامات شاخص این معاونت عنوان کرد.

وی با آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری برای دانشگاه علوم پزشکی همدان و دانشگاهیان خود را سرباز سیستم سلامت خواند و ابراز امیدواری کرد که با قدرت بیشتری برنامه‌های این معاونت پیگیری و روند توسعه در این حوزه طی شود.

معاون اجتماعی دانشگاه نیز خود را فردی اهل کار و کم حرف دانست و یادآور شد که در زمان کوتاه 15 بعد از تشکیل معاونت اجتماعی کارهای بزرگی انجام شده است و نیاز به همراهی همه کارکنان برای طی شدن مسیر پیش رو وجود دارد.

دکتر خدایار عشوندی ابراز امیدواری کرد که با همفکری و همراهی مسیر را ادامه داده و به سمتی برویم که ضمن پاسخگویی نیاز مجموعه،  اعتماد سیستم و همکاران را پاسخگو باشیم.

وی با تاکید بر لزوم تعامل هر چه بیشتر با استانداری و سازمانهای مرتبط با دانشگاه گفت: موضوع آسیب‌های اجتماعی و سلامت جامعه بسیار بااهمیت است و ارائه طرحهای  پژوهشی در این زمینه اولویت دارد.

معاون اجتماعی دانشگاه استفاده از ظرفیت افراد با تجربه و دارای مدرک تخصصی و همراهی معاونت بهداشتی دانشگاه را مهم دانست و از زحمات همه معاونان پیشین برای تاسیس معاونت اجتماعی دانشگاه و برگزیدن نیروهای شایسته قدردانی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٥٢ - 1397/09/15    /    شماره : ٨٩٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: