صفحه اصلی > اخبار سايت 


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار توسط دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

کسب درجه اظهار نظر مطلوب در صورت‌های مالی

جلسه هیئت امنای دانشگاه در روز یکشنبه 14 بهمن‌ماه با حضور اعضا در وزارت بهداشت تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، در آغاز جلسه دبیر هیات امنای مرکزی و مشاور وزیر بهداشت در هیات امنا ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر از حضور به موقع اعضا در جلسه تشکر کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن تشکر از دکتر هاشمی وزیر پرتلاش سابق و نیز تبریک انتصاب شایسته دکتر سعید نمکی به سمت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آرزوی موفقیت و سربلندی برای وی گزارشی از اقدامات و عملکرد دانشگاه ارائه نمود که رئوس آن به شرح ذیل است .
دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهاردر گزارش خود بیان کرد که مهمترین وظیفه ما در دانشگاه همدان مدیریت منابع و کاهش هزینه‌ها است و این موضوع  وظیفه و تکلیف قانونی است.
وی با اشاره به اقدامات دانشگاه در راستای سیاست‌های مدیریت هزینه  گفت: اقدامات متعددی در این راستا انجام شد مدیریت زنجیره تامین دارو، تجهیزات، بازبینی فرآیندهای ستادها، اورژانس‌ها و ساماندهی انبار‌ها که با مشارکت پرسنل و فعال نمودن سیستم پیشنهادات به میزان قابل توجهی انجام شده است.
دکتر موسوی بهار حذف دپو‌ها، حذف انبار‌ها و انبارک‌ها، ساماندهی انبار‌ها و سرکشی‌های متعدد و انبار‌گردانی دوره‌ای را از دیگر اقدامات دانست و گفت: تجمیع واحد‌های تابعه در راستای کاهش هزینه‌های سربار و ستادی و نیز مدیریت منابع انسانی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه۲۰۰ میلیارد تومان از بیمه ها طلب داریم، اظهار کرد: ۶۰ میلیارد از مطالبات مربوط به بیمه سلامت و مابقی از تامین اجتماعی است
رییس دانشگاه یادآور شد که میزان مطالبات نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷۰ میلیارد کمتر است که این موضوع نشان از پرداخت منظم تر بیمه سلامت در سال 97 نسبت به سال 96 می باشد.

وی در نهایت از معاونان، تیم ارزیابی و وزارت بهداشت قدردانی و تشکر کرده و پیشنهاداتی را در این خصوص مطرح نمود.

دکتر نجفی نیز اظهار کرد: عملکرد دانشگاه علوم پزشکی همدان با توجه به گزارشهای ارائه شده مطلوب بوده و نسبت به میانگین کشوری در وضع بسیار مناسبی قرار دارد.

دکتر نجفی از رئیس دانشگاه و همکاران برای شفافیت و عملکرد مناسب تشکر کرد و گفت: در همدان نظارت بر امور اقتصادی به درستی انجام شده و چون اولین سال کسب وضع مطلوب بوده است دانشگاه می‌تواند تقدیر و تشکر مالی داشته باشند.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان یکی از دانشگاه‌های برتر در ارزیابی سالانه در کشور بوده است که جای تشکر دارد.
دکتر نجفی تغییر نام دانشگاه را مطرح کرد و گفت: این موضوع به عنوان تکلیف مجدد  در جلسه بعد پیگیری می‌شود.
وی تاکید کرد که برای دریافت سند تفکیکی املاک بدون سند پیگیری و گزارش تفصیلی ارائه و گزارش پیشرفت تهیه شود.
دکتر امیر زرگر عضو هیات امنا نیز اظهار کرد: مرکز جامع سرطان یکی از پروژه‌های فاخر و بسیار مورد نیاز جامعه همدان به ویژه منطقه غرب کشور  است که باید از تجارب ساخت و تجهیز بیمارستان بعثت برای بهره برداری بهینه از این پروژه استفاده شود.
در ادامه دکتر صبا عضو هیات امنا از اقدامات دانشگاه و ارائه گزارش عملکرد تشکر کرد.
نماینده معاونت برنامه ریزی گزارشی از پایش برنامه عملیاتی دانشگاه در طی 9 ماهه سال ارائه نمود .دکتر عبادی نژاد اظهار کرد دانشگاه علوم پزشکی همدان از میانگین کشور در اکثر حوزه‌ها بالاتر است و از دانشگاههای خوب کشور محسوب می‌شود.
وی تاکید کرد که باید به منظور اطمینان از اجرای برنامه‌های تدوین شده نتایج خود ارزیابی و پایش و انطباق به صورت مستمر باید انجام شود .
دکتر شریف زادگان اظهار کرد: وزارت بهداشت در مقایسه با وزارت علوم با توجه به اینکه خود‌ارزیابی انجام می‌دهد بسیار عملکرد مناسبی داشته است.
وی افزود: تلاش وزارت بهداشت در این است که فعالیت برنامه‌ای خود را به اهداف نزدیک کند و همواره این هدف گذاری باید انجام شود. زیرا وقوع عمل را نباید توضیح داد بلکه نحوه وقوع آن مهم هست.
حسابرس مستقل دانشگاه نیز گزارش حسابرسی را بیان داشت.
دکتر نبی پوراظهار کرد: از مرداد ماه سال قبل حسابرسی شروع شده باید تاکنون تمام می‌شد که تا پایان دی‌ماه طول کشید.
وی گفت: صورت‌های مالی وضعیت مالی دانشگاه، ارزش دارایی را برای سال بعد به نحو مطلوب نشان می‌دهد و این اولین سالی است که اظهار گرفته شده است.
وی با تبریک به دانشگاه همدان به ویژه برای انبار گردانی‌های بسیار مناسب از رئیس دانشگاه و معاون توسعه به جهت خلاقیت خوب در این زمینه  قدردانی کرد. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٤:٢٨ - 1397/11/15    /    شماره : ٩١٧٨٩    /    تعداد نمایش : ١٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: