صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > بيمارستانها 


  چاپ        ارسال به دوست

کلاس آموزشی آسیب‌های فضای مجازی در مرکز آموزشی درمانی فاطمیه

کلاس آموزشی آسیب‌های فضای مجازی حجت‌الاسلام مصطفی امیری در آمفی‌تئاتر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه برای کارکنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی فاطمیه، فضای مجازی و شبکه­های اجتماعی و ارتباطی مبتنی بر آن، به صورت فزآینده‌ای در جامعه امروز رسوخ کرده به طوری که شاهد آن هستیم که هر روز سهم بیشتری از تعاملات فیزیکی افراد جامعه از این بستر به صورت مجازی تبدیل می­‌شود.

 از طرفی این پدیده نوین و رسانه‌های جدیدی چون شبکه­‌های اجتماعی و به تازگی شبکه‌های ارتباطی موبایلی در کنار ماهواره‌ها در دهه اخیر تاثیر شگرفی بر تحولات موثر بر افکار عمومی جوامع گذاشته­اند.

شبکه‌سازی، جریان‌سازی و موج‌آفرینی این رسانه­های نوین در برهه­های مختلف، آثار خود را بصورت نرم، نامحسوس و غیرمنتظره در فضای فرهنگی اجتماعی و سیاسی کشورها نشان داده است .

این موضوع آنچنان گریبانگیر جامعه اسلامی ما نیز شده است که رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای مجازی را به اندازه خود انقلاب بیان داشته‌اند، موضوعی که وظیفه ما در خصوص تبیین این انقلاب جدید و استفاده حداکثری و با کمترین آسیب­های احتمالی از آن را دوچندان کرده است.

در این کلاس یک روزه با تاکید بر اینکه با افزایش دانش و سواد دیجیتالی در حوزه فضای مجازی می‌توان از بروز مشکلات به وجود آمده جلوگیری کرد، شرایط حاکم بر فضای مجازی کشور و مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد، تشریح شد.

در این کارگاه آموزشی گوشزد شد که والدین باید از خطرات و مضرات فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان خود باخبر باشند زیرا کودکان و نوجوانان آسیب‌پذیرترین قشر کاربران اینترنت هستند.

 

شرکت‌کنندگان در پایان با جدیدترین شگردهای مجرمان در فضای سایبری و راه‌های پیشگیری از این جرایم آشنا شدند.

 

 

 


٠٩:٥١ - 1396/06/13    /    شماره : ٥٤٢٤٨    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: